Idegenben nyert a Barcelona

A címvédő Barcelona az első félidőben letudta a legkisebb madridi elleni meccset, a hajrára azért maradt izgalom. Videó.

A vendégek jól kezdték a találkozót, s a 23. percben előnybe kerültek. Egy remek, jobbról induló Messi-Alves háromszögelés után Villa a tizenegyes tájékán remekül fedezte a labdát, jó ütemben az ötös jobb sarkánál érkező Messi elé tálalt, s az argentin ilyenkor nem szokott hibázni.

Bő tíz perccel később az argentin visszaadta a kölcsönt. Ezúttal is Alves volt az egyik értelmi szerző, a Getafe ismét szellősen védekezett, Messi pedig remekül vette észre, hogy Villa „lyukra fut”: egyből a támadó elé tálalt, aki tíz méterről kettőre növelte a különbséget.

Szünet után úgy tűnt, végképp eldől: a 65 percben a Messi által szorongatott Cata Díaz rosszul próbált hazaadni, s ezt Pedro köszönte szépen. Nem sokkal később Pique szabálytalankodott utolsó védőként, s amellett, hogy Manu del Moral értékesítette a büntetőt, a sárga-pirosat kapó védőnek le kellett vonulnia.

Getafe-Barcelona – összefoglaló

A Getafe azonban nem tudta kihasználni az előnyt, sőt, egy-egy Iniesta illetve Albín helyzetet követően a Mascherano elleni faulttal második sárgáját is megkapó Derek Boatenget is kiállították. A Barcelona tartja a lépést a madridi derbit bezsebelő Real Madriddal.

Primera División, 10. forduló:
Getafe-Barcelona 1-3 (0-2)
Coliseum Alfonso Pérez, 8 ezer néző. Vezette: Gámez
Gól: Manu (70., 11-esből), illetve Messi (23.), Villa (35.), Pedro (65.)
Kiállítva: Boateng (79.), illetve Pique (68.)
Getafe: Codina – Pintos, Cata Díaz, Rafa, Mané – Casquero (Parejo, 63.), Víctor Sanchez (Albín, 67.), Boateng, Pedro Ríos (Arizmendi, 69.), Manu – Miku.
Barcelona: Valdés – Alves, Piqué, Puyol, Maxwell – Mascherano, Xavi (Busquets, 77.), Iniesta – Pedro (Keita, 89.), Villa (Milito, 72.), Messi.

Az élcsoport:
1. Real Madrid 26 pont (27-5), 2. Barcelona 25 (22-7), 3. Villarreal 23 (21-8), 4. Espanyol 18 (9-13), 5. Valencia 17 (14-9, 9 mérkőzés), 6. Real Sociedad (N) 16 (13-12), 7. Atlético 14 (13-12), 8. Mallorca 14 (11-12), 9. Sevilla 14 (14-16, 9)