A végére elfáradt a Debrecen

A Debrecen 2-1-es vereséget szenvedett a PSV Eindhoventől az Európa Liga 3. fordulójában. A Puskás Stadionban a Loki jó első félidőt produkált, a második játékrészben viszont elfáradt. Juhász az Anderlechtet, Koman a Sampdoriát segítette góllal.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, amelynek során megszületett az Európa Liga csoportkörének első debreceni gólja is.

A magyar bajnok nem érdemtelenül szerzett vezetést, a védelme jól működött, s olykor tetszetős támadásokat is sikerült vezetnie. A PSV egygólos hátrányban rákapcsolt, s Engelaar egyéni alakítása után egyenlített.

A szünet után dominált a vendég együttes, s a nyomásnak a 66. percben lett eredménye, a DVSC egy kissé balszerencsés góllal került hátrányba. A holland gárda a hajrában az előny megtartására törekedett, az elfáradó Debrecen pedig már nem tudott megújulni, így Dzsudzsák Balázs együttese elvitte a három pontot Budapestről.

GALÉRIA

GALÉRIA

A hajdúsági klub továbbra is pont nélkül áll a sorozatban.

gólok

I. félidő
35. perc: Czvitkovics végezhetett el szabadrúgást az eindhoveni kaputól 30 méterre, s beívelése után a labda Boumáról Mijadinoski elé pattant, aki öt méterről a hálóba lőtt (1-0).
40. perc: Engelaar kapott labdát a balszélen, 20 méterre a debreceni kaputól, s két védőt kicselezve középre húzott, majd a kivetődő Malinauskas mellett 11 méterről a bal sarokba passzolt (1-1).
II. félidő
66. perc: Pieters baloldali beívelése Dzsudzsák tarkóján pattant meg, majd a jobb kapufánál üresen álló Reis sarokkal hozzáért a labdához, amely Malinauskas mellett a bal sarokba vágódott (1-2).

Herczeg András, a Debrecen klubmenedzsere:
“Mindenki tudta, hogy a PSV jobb csapat, de fegyelmezetten játszottunk és a vezetést is sikerült megszereznünk. Sajnos nem jött jól, hogy még a szünet előtt egyenlítettek, más lett volna, ha 1-0-val megyünk az öltözőbe. Jobb volt a PSV, gratulálunk nekik a győzelemhez, de kétségtelenül szerencsés góllal nyertek.”
Fred Rutten, a PSV vezetőedzője:
“Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, sokára szereztünk gólt, de az ellenfél a második félidőre elfáradt, ez pedig jól jött nekünk, így azt kell mondanom, szerencsénk volt. Azt kaptam a DVSC-től, amire előzetesen számítottam: támadó felfogásban futballoztak, ezért nehéz volt ellenük játszani.”

Európa Liga, 3. forduló:
Debrecen-PSV Eindhoven (holland) 1-2 (1-1)
Puskás Ferenc Stadion, 12 ezer néző. Vezette: Vollquartz (dán)
Gól: Mijadinoski (35.), illetve Engelaar (40.), Reis (66.)
Sárga lap: Berg (34.)
DVSC: Malinauskas – Nagy Z., Simac, Mijadinoski, Fodor – Varga, Kiss Z. – Szakály (Rezes, 80.), Czvitkovics, Yannick (Bódi, 66.) – Coulibaly
PSV: Isaksson – Hutchinson, Bouma, Marcelo, Pieters – Engelaar – Afellay, Toivonen (Bakkal, 84.) – Dzsudzsák, Berg, Lens (Reis, 46.)
A csoport másik mérkőzésén:
Metaliszt Harkiv (ukrán)-Sampdoria (olasz) 2-1 (1-1)
Gól: Taison (38.), C. Xavier (73.), illetve Koman (32.)
Kiállítva: Taison (56., Harkiv)

Az állás:
1. PSV 7 pont (5-2), 2. Metaliszt Harkiv 6 (7-3), 3. Sampdoria 4 (3-3), 4. Debrecen 0 (1-8)
A magyar bajnok valamennyi Európa Liga-összecsapását – a Story TV közvetíti élőben Magyarországon.

—-Koman és Juhász is betalált – videó—-

A Debrecennel azonos csoportban szereplő Sampdoria Koman Vladimirrel a soraiban 2-1-es vereséget szenvedett a Metaliszt Harkiv otthonában az Európa Liga 3. fordulójában. A genovaiak gólját a magyar válogatott középpályás szerezte.

Metaliszt-Sampdoria – összefoglaló

Szintén betalált a kapuba Juhász Roland: az Anderlecht légiósa egy remek sarkazással (1:25) csapata harmadik gólját szerezte az AEK Athén ellen 3-0-ra megnyert összecsapáson. Az orosz Zenit – Huszti Szabolcs nélkül – nyert a Hajduk Split ellen.

Anderlecht-AEK – gólok

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló:
G csoport:
Zenit (orosz)-Hajduk Split (horvát) 2-0 (1-0)
Gól: Buharov (25.), Danny (68.)
Anderlecht (belga)-AEK (görög) 3-0 (1-0)
Gól: Boussoufa (31.), Lukaku (71.), Juhász (75.)
Az állás: 1. Zenit 9 pont, 2. Anderlecht 3 (4-4), 3. AEK 3 (5-8), 4. Hajduk 3 (2-5)

H csoport:
Young Boys (svájci)-Odense (dán) 4-2 (2-0)
Gól: Bienvenu (25.), Sutter (34.), D. Degen (61.), Lulic (74.), illetve Utaka (48.), Sörensen (84., 11-esből)
Stuttgart (német)-Getafe (spanyol) 1-0 (1-0)
Gól: Marica (29.)
Az állás: 1. Stuttgart 9 pont, 2. Young Boys 6, 3. Getafe 3, 4. Odense 0

J csoport:
Dortmund (német)-Paris SG (francia) 1-1 (0-0)
Gól: Sahin (50., 11-esből), illetve Chantome (87.)
Karpati Lviv (ukrán)-Sevilla (spanyol) 0-1 (0-1)
Gól: Kanouté (34.)
Az állás: 1. PSG 7 pont, 2. Sevilla 6, 3. Dortmund 4, 4. Karpati Lviv 0

K csoport:
Utrecht (holland)-Steaua (román) 1-1 (0-0)
Gól: Duplan (60.), illetve Schut (öngól, 75.)
Napoli (olasz)-Liverpool (angol) 0-0
Az állás: 1. Liverpool 5 pont, 2. Napoli 3 (3-3), 3. Utrecht 3 (1-1), 4. Steaua 2