Magyarország-San Marino 8-0

A magyar labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn simán, 8-0-ra verte a vendég San Marino együttesét.

Eb-selejtező, 3. forduló, E csoport:
Puskás Ferenc Stadion, v.: Kaasik (észt)
Gól: Rudolf (10., 25.), Szalai (18., 27., 48.), Koman (60.), Dzsudzsák (89.), Gera (93., 11-esből)
Sárga lap: Valentini (38., 91.), Della Valle (42.)
Kiállítva: Valentini (91.)
Magyarország: Király – Vermes, Juhász, Vanczák, Laczkó – Koman (Czvitkovics, 78.), Gera, Elek (Vadócz, 63.), Dzsudzsák – Rudolf, Szalai (Priskin, 64.)
San Marino: Simoncini – Valentini, Vannucci, Bacciocchi (Albani, 52.), Della Valle, F. Vitaioli – Berretti, Bollini (Cervellini, 84.), Montagna, Marani – M. Vitaioli (Bugli, 77.)

94. perc: vége a meccsnek. A magyar válogatott nagyon simán, 8-0-ra győzött.

93. perc: Gera végezte el a büntetőt, s higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt (8-0).

91. perc: Valentini a második sárga lapját, így pedig a pirosat is megkapta.

90. perc: Valentini talán a labdát pöckölte el, de Lackó elesett, s a bíró 11-est ítélt.

89. perc: Dzsudzsák 22 méterről a bal felső sarokba bombázta labdát (7-0).

86. perc: Dzsudzsák szabadrúgásból Gerához passzolt, aki égbe lőtte a labdát.

84. perc: Bollini sokat melózott, mehet pihenni, a helyére Cervellini állt be.

84. perc: Gera 20 méterről nem sokat tévedett, a labda szinte súrolta a bal kapufát.

83. perc: Czvitkovics távoli lövése után Simoncini oldalra ütötte a labdát.

82. perc: Dzsudzsák 19 méteres lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot.

78. perc: Koman számára véget ért a meccs, Czvitkovicsnak viszont most kezdődik.

77. perc: a csatár Matteo Vitaioli sétált le a pályáról, helyette Bugli állt be.

76. perc: Dzsudzsák került lövőhelyzetbe egy csel után, a labda Bolliniről vágódott le.

74. perc: Dzsudzsák ígéretes beadásánál Bollini elfejelte a labdát Koman elől.

73. perc: mintha kicsit visszavett volna a tempóból a magyar válogatott…

66. perc: a sokadik szöglet után a labda centikkel kerülte el a San Marinó-i kaput.

65. perc: Priskin passzolt Dzsudzsákhoz, akinek a lövése szögletre pattant.

64. perc: Eleket Vadócz, a három gólt szerző Szalait pedig Priskin váltotta.

62. perc: Szalai hosszan tolta meg a labdát, így Simoncini rá tudott vetődni.

Az Eb-selejtezőben a svédek 6-0-ra, a hollandok 5-0-ra verték San Marinó-t.

60. perc: Rudolf erőszakosan ment el a bal oldalon, középre adott, s Koman 13 méterről a kapu közepébe helyezett. Egy óra játékidő alatt féltucat gólt szereztünk (6-0).

59. perc: Király a kapujából kifutva tisztázott egy San Marinó-i kontratámadásnál.

57. perc: Rudolf szabadrúgása lepattant a kapus előtt, de így is kiütötte a labdát.

52. perc: Bacciocchi helyett Albani folytatja a San Marinó-i válogatottban.

51. perc: Vermes maradt lent fájdalmas arccal, de sikerült meggyógyítani.

Szalai Ádám három gólt szerzett (MTI)

50. perc: Gera egy csellel becsapta a védőjét, de a lövést Della Valle blokkolta.

Szalai Ádám mesterhármast ért el, Dzsudzsák pedig gólpasszból számol hármat.

48. perc: Koman, Dzsudzsák, Szalai – kapu volt a labda útja. A Mainz csatára a jobboldali beadás után védővel a nyakán közelről passzolt a hálóba (5-0).

48. perc: Rudolf előtt üresen tátongott a kapus, de Bacciocchi tisztázott előle.

47. perc: Ruldolf verekedte be magát a 16-osra, de végül tisztáztak a vendégek.

46. perc: elkezdődött a második félidő. Nem volt csere a szünetben.

45+2. perc: vége az első félidőnek. A szünetben 4-0-ra vezet a magyar válogatott.

45. perc: Ruldolf maradt lent a gyepen – a duplázó csatárt ápolni kellett.

43. perc: Dzsudzsák szabadrúgásból Bollini kopasz kobakját találta telibe.

39. perc: Gera szabadrúgást védte a kapus, majd az egyik védő szögletre tisztázott.

37. perc: Koman élesen lőtt középre, de Gera néhány centivel lemaradt a labdáról.

33. perc: Gera távolról próbálkozott, de lövése jócskán a léc fölött húzott el.

Elek Ákossal nem finomkodtak, amúgy veszélytelenek a San Marinói-ak (MTI)

A San Marinó-i játékosok csak Elek Ákosra jelentenek veszélyt – a kapura nem (MTI)

31. perc: Szalai a kapuson már túljutott, de Valentini a gólvonalon mentett.

28. perc: Szalai felpörgette magának a labdát, majd mielőtt lesett volna, 30 méterről a kapuba emelt. Simoncini csak nézője volt a jelenetnek. Hatalmas gól volt! (4-0).

25. perc: Koman nagyszerű átadással ajándékozta meg a kilépő Ruldolfot, aki egy pazar csellel elfektette a Simoncinit, és 8 méterről a kapu jobb oldalába helyezett (3-0).

24. perc: Dzsudzsák szabadrúgásból, jobbról, mintegy 26 méterről az oldalhálóba lőtt.

19. perc: Gera középre tartó pattogó lövését Simoncini könnyűszerrel hárította.

Mind a két magyar csatár betalált, míg Dzsudzsák két gólpassznál jár.

18. perc: Már két góllal vezetünk! Dzsudzsák baloldali szögletére Szalai érkezett, és a jobb felsőbe csúsztatta labdát, ezzel megszerezte első válogatottbeli gólját (2-0).

A bekapott gól ellenére sem hajlandó előrébb jönni, támadni a San Marinó-i csapat.

14. perc: Koman rosszul találta el a labdát, amelyet Simoncini ölelt magához.

12. perc: Dzsudzsák jobboldali szöglete nyomán Gera fejelt a kapu fölé.

10. perc: Dzsudzsák adott be a bal oldalról, Rudolf közeli fejesét jó reflexszel védte a kapus, ám a kipattanót már a jobb alsó sarkokba bólintotta a Genoa támadója (1-0).

9. perc: Dzsudzsák baloldali beadásánál két magyar egymást zavarta a kapu előtt.

Az egyetlen San Marinó-i csatár is védekezik, a kapujától 35-40 méterre.

6. perc: az első magyar szöglet után Juhász fejéről mellécsorgott a labda.

4. perc: Dzsudzsák tört volna be a 16-osra, de San Marinó-i védők menteni tudtak.

1. perc: az első szöglet a vendégeké. Bollini közeli fejese Király ölében landolt.

Ebben az összeállításban most játszik első alkalommal a magyar válogatott.

1. perc: a piros-fehér-zöldben játszó magyarok kezdték a mérkőzést.

Az MLSZ meccs teljes bevételét a vörösiszap-katasztrófa károsultjainak ajánlotta fel.