Talmácsi kilencedik Motegiben

A Moto2-es kategóriában érdekelt Talmácsi Gábor a kilencedik helyet szerezte meg a Japán Nagydíj első, pénteki szabadedzésén, Motegiben.

A nyolcadliteres géposztályban 2007-ben világbajnok, később a MotoGP-ben is szerepelt magyar motorversenyző a kilencedik helyen zárta a Japán nagydíj első szabadedzését.

Talmácsi volt az utolsó olyan versenyző a rangsorban, akinek az hátránya nem haladta meg az egy másodpercet a győztes Julian Simon időeredményéhez képest. A mögötte végző olasz Claudio Corti már több szint egy szekundumot kapott a vb-pontversenyben második helyen álló spanyoltól. A listavezető, szintén spanyol Toni Elias második lett.

Talma 95 ponttal a hatodik helyen áll a pontversenyben; a legutóbbi, két héttel ezelőtti futamon, az Aragón GP-n harmadik lett, így a szezonban először felállhatott a dobogóra.