A Loki helytállt Genovában

Az első forduló nem túl szerencsés bemutatkozása után a Debrecen Genovában javított renoméján, masszív játékkal egygólos vereséget szenvedett úgy, hogy az egyenlítésre is volt esélye.

A Debrecen 1-0-ás vereséget szenvedett a Sampdoria otthonában az Európa Liga csoportküzdelmeinek második fordulójában.

A szervezetten futballozó magyar bajnok távolról sem keltette begyulladt csapat benyomását, az első hazai lehetőség csak a 17. percben alakult ki Malinauskas kapuja előtt, akkor azonban a Samp meg is szerezte a vezetést.

Egy jobb oldali beadást követően Laczkó lerántotta Pazzinit, a büntetőt a sértett végezte el, és magabiztosan középre lőtt. A folytatásban kevés helyzet, de annál nagyobb középpályás küzdelem jellemezte a találkozót, kevéssel a félidő vége előtt viszont Czvitkovics lövését majdnem elnézte Curci, aki úgy hárított, hogy a kirúgást ítélő Libor Kovarík észre sem vette mozdulatát.

Válogatottak egymás ellen: Laczkó szereli Komant (MTI/EPA)

A térfélcsere utáni első negyedórán „állt a játék”, viszont a félidő derekán Malinauskas kétszer is igazolhatta rátermettségét. Előbb egy szöglet után Cassano lövését kellett kipiszkálnia a bal alsóból, majd Dessena lövését védte. A két hazai helyzet között Kiss bombája kerülte el kevéssel a genovai kaput.

A hajrában még egy Cassano-sarkazást követő helyzetet hárított a debreceni defenzíva, amely összességében kiválóan helytállt, igaz, a házigazdák nem állították teljesíthetetlen feladat elé.

A magyar bajnok Sampdoria elleni mérkőzésének összefoglalóját pénteken a Story TV jóvoltából végignézheti az FN.hu-n is.

Európa Liga, I csoport, 2. forduló:
Sampdoria (olasz)-DVSC 1-0 (1-0)
Genova, Luigi Ferraris Stadion, 19 ezer néző. Vezette: Kovarík (cseh)
Gól: Pazzini (18., 11-esből)
Sárga lap: Lucchini (57.), illetve Mijadinoski (18.), Kiss Z. (61.)
Sampdoria: Curci – Cacciatore (Zauri, 73.), Accardi, Volta, Lucchini – Dessena, Mannini (Guberti, 58.), Palombo, Koman (Marilungo, 80.) – Cassano, Pazzini
Debrecen: Malinauskas – Nagy, Simac, Mijadinoszki, Laczkó – Kiss, Varga – Szakály (Kulcsár, 46.), Czvitkovics, Yannick (Bódi, 87.) – Coulibaly

A csoport másik találkozóján:
Metaliszt Harkiv (ukrán)-PSV (holland) 0-2 (0-2)
Gól: Dzsudzsák (27., 11-esből), Berg (30.)
Kiállítva: Villagra (26., Metaliszt Harkiv)
Az állás:
1. PSV Eindhoven 4 (3-1), 2. Sampdoria 4 (2-1), 3. Metaliszt 3, 4. DVSC 0
A Debrecen legközelebb október 21-én lép pályára a sorozatban, akkor a Dzsudzsák Balázzsal felálló holland PSV Eindhovent fogadja a Puskás Ferenc Stadionban.

A csoport:
Lech (lengyel)-Salzburg (osztrák) 2-0 (0-0)
Gól: Arboleda (47.), Peszko (80.)
Manchester City (angol)-Juventus (olasz) 1-1 (1-1)
Gól: Johnson (37.), illetve Iaquinta (11.)
Az állás: 1. Lech 4 pont (5-3), 2. Manchester City 4 (3-1), 3. Juventus 2, 4. Red Bull Salzburg 0

B csoport:
Rosenborg (norvég)-Arisz (görög) 2-1 (1-1)
Gól: Moldskred (37.), Prica (68.), illetve Ruiz (43.)
Atlético (spanyol)-Leverkusen (német) 1-1 (0-1)
Gól: Simao (51.), illetve Derdiyok (39.)
Az állás: 1. Leverkusen 4, 2. Arisz 3 (2-2), 3. Rosenborg 3 (2-5), 4. Atlético 1

C csoport:
Gent (belga)-Lille (francia) 1-1 (1-1)
Gól: De Smet (5.), illetve Frau (21.)
Sporting (portugál)-Levszki Szófia (bolgár) 5-0 (2-0)
Gól: Caricco (30.), Maniche (43.), Diego Salomao (53.), Postiga (61.), Fernández (79.)
Az állás: 1. Sporting 6, 2. Levszki 3, 3. Gent 1 (3-4), 4. Lille 1 (2-3)

D csoport:
PAOK (görög)-Dinamo Zagreb (horvát) 1-0 (0-0)
Gól: Ivic (56.)
Villarreal (spanyol)-FC Bruges (belga) 2-1 (1-1)
Gól: Rossi (41.), Gonzalo (56.), illetve Donk (45.)
Kiállítva: Vargas (26., FC Bruges)
Az állás: 1. PAOK 4 pont, 2. Dinamo 3 (2-1), 3. Villarreal 3 (2-3), 4. FC Bruges 1

E csoport:
BATE (fehérorosz)-Alkmaar (holland) 4-1 (1-0)
Gól: Rogyionov (5.), Koncsevoj (49.), Bressan (77., 11-esből), Oleknovics (83.), illetve Sigthórsson (89.)
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-0 (2-0)
Gól: Erokhin (8.), Franca (37.)
Az állás: 1. BATE 4 pont, 2. Sheriff 3 (3-2), 3. Alkmaar (3-5), 4. Dinamo Kijev 1

F csoport:
Palermo (olasz)-Lausanne (svájci) 1-0 (0-0)
Gól: Migliaccio (79.)
CSZKA Moszkva (orosz)-Sparta (cseh) 3-0 (0-0)
Gól: Doumbia (72., 86.), Gonzalez (84., 11-esből)
Az állás: 1. CSZKA 6, 2. Palermo 3 (3-3), 3. Sparta 3 (3-5), 4. Lausanne 0

G csoport:
Hajduk Split (horvát)-Anderlecht (belga) 1-0 (0-0)
Gól: Vukusic (90.)
Zenit (orosz)-AEK (görög) 4-2 (3-1)
Gól: Hubocan (2.), Alves (13.), Lazovic (43., 58., előbbit 11-esből), illetve Liberopulosz (37.), Kafesz (83., 11-esből)
Kiállítva: Nasuti (41., AEK Athén)
Az állás: 1. Zenit 6, 2. AEK 3 (5-5), 3. Hajduk 3 (2-3), 4. Anderlecht 0

H csoport:
Odense (dán)-Stuttgart (német) 1-2 (0-0)
Gól: Johansson (78.), illetve Kuzmanovic (72.), Harnik (86.)
Young Boys (svájci)-Getafe (spanyol) 2-0 (1-0)
Gól: Degen (10., 64.)
Az állás: 1. Stuttgart 6, 2. Young Boys és Getafe 3 (2-3), 4. Odense 0

J csoport:
Paris SG (francia)-Karpati Lviv (ukrán) 2-0 (2-0)
Gól: Jallet (4.), Nene (20.)
Dortmund (német)-Sevilla (spanyol) 0-1 (0-1)
Gól: Cigarini (45.)
Kiállítva: Schmelzer (49., Dortmund)
Az állás: 1. Paris SG 6, 2. Dortmund 3 (4-4), 3. Sevilla 3 (1-1), 4. Karpati Lviv 0

K csoport:
Steaua (román)-Napoli (olasz) 3-3 (3-1)
Gól: Cribari (öngól, 3.), Tanase (11.), Kapetanosz (16.), illetve Vitale (44.), Hamsik (73.), Cavani (90.)
Kiállítva: Kapetanosz (31., Steaua Bucuresti)
Utrecht (holland)-FC Liverpool (angol) 0-0
Az állás: 1. Liverpool 4, 2. Napoli 2 (3-3), 3. Utrecht 2 (0-0), 4. Steaua 1

L csoport:
Rapid Wien (osztrák)-Besiktas (török) 1-2 (0-0)
Gól: Kavlak (51.), illetve Holosko (55.), Bobo (64.)
CSZKA Szófia (bolgár)- Porto (portugál) 0-1 (0-1)
Gól: Falcao (16.)
Az állás: 1. Porto 6 pont (4-0), 2. Besiktas 6 (3-1), 3. CSZKA 0 (0-2), 4. Rapid Wien 0 (1-5)