Grafite ismét duplázott

A bajnokságot három vereséggel kezdő Wolfsburg impozáns sorozatba fogott – Diegóék már három győzelemnél járnak azok után, hogy Grafite duplájával legyőzték a Freiburgot. Videó.

A Hamburg ellen is kettőt vállaló Grafite lubickol új szerepkörében, s a bizalmat gólokkal hálálja. A találkozót jobban kezdő VfL 25 perc elteltével megérdemelten jutott előnyhöz – Diego kanyarintott középre egy szabadrúgást, s honfitársa a védőket megelőzve a kapuba bólintott.

A 36. percben vicces körülmények között egyenlített a vendégcsapat. Papiss Cisse lövését védte Benaglio, majd nagy tusa kezdődött a hazai tizenhatoson belül. Kjaer és Barzagli sem tudott felszabadítani, a labda végül Cisséhez került, aki másodszorra nem hibázott.

A bekapott gól azonban nem zavarta meg a vendéglátókat, 1-1 után gyakorlatilag ostrom alatt tartották a Grafite első góljánál hibázó Pouplin kapuját. A második gól szinte az elsővel azonos körülmények között esett. Butscher felvágta Dzekót, Diego szabadrúgása után Grafite megelőzte Schustert, és a hálóba fejelt.

Wolfsburg-Freiburg – összefoglaló

A hajrában még Caligiuri szolgálta ki gólt érően Cissét, ám a góllövőlista vezetője elkapkodta a lehetőséget – nyert a Wolfsburg, amely legutóbbi három bajnokiján gyűjtött kilenc pontjának köszönhetően felkapaszkodott a tabella 6. helyére.

Bundesliga, 6. forduló:

Wolfsburg-Freiburg 2-1 (1-1)
Volkswagen-Arena, 26 204 néző. Vezette: Schmidt
Gól: Grafite (25., 64.), illetve Cissé (36.)
Wolfsburg: Benaglio – Pekarik, Kjaer (Madlung, 86.), Barzagli, M. Schäfer – Josué – Haszebe, Kahlenberg (Dejagah, 80.) – Diego (Johnson, 89.) – Grafite, Dzeko
Freiburg: Pouplin – Mujdza, Barth, Butscher (Toprak, 67.), Bastians – Schuster – Putsila (Rosenthal, 74.), Abdessadki – Makiadi – Cissé, Yano (Caligiuri, 46.)

Kaiserslautern-Hannover 0-1 (0-1)
Gól: Abdellaoue (33.)

Az élcsoport:
1. Mainz 18 pont (14-5), 2. Dortmund 15 (16-5), 3. Hannover 13 (11-7), 4. Hoffenheim 11 (11-6), 5. Leverkusen 11 (13-10), 6. Wolfsburg 9 (11-10), 7. Freiburg 9 (8-9)