Bayern München-AS Roma 2-0

Az előző kiírásban döntős Bayern München a hajrára tartogatta a gólokat a vendég AS Roma ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája első fordulójában.

Bajnokok Ligája, E csoport:
Bayern München (német)-AS Roma (olasz) 2-0
München, Allianz-Aréna, v.: Lannoy (francia)
Gól: Müller (79.), Klose (83.)
Bayern: Butt – Lahm, Van Buyten, Badstuber, Contento – Van Bommel, Schweinsteiger – Müller (Pranjic, 82.), Kroos, Hamit Altintop (Klose, 68.) – Olic (Gomez, 68.)
AS Roma: Julio Sergio – Brighi, Burdisso, Juan, Cassetti – Pizarro, De Rossi, Perrotta – Rosi, Totti (Menez, 79.) – Borriello

További eredmények

CFR Cluj (román)-FC Basel (svájci) 2-1
Gól: Rada (9.), Traoré (12.), ill. Stocker (45+2.)

F csoport:
Marseille (francia)-Szpartak Moszkva (orosz) 0-1
Gól: Azpilicueta (83., öngól)

Zilina (szlovák)-Chelsea (angol) 1-4
Gól: Essien (13.), Anelka (25., 28.), Sturridge (47.)

Arsenal (angol)-Braga (portugál) 6-0
Gól: Fabregas (8., 53., az elsőt 11-esből), Arsavin (30.), Chamakh (34.), Vela (68., 83.)

A müncheni példát máshol is követték – valamennyi pályán véget ért a játék.

91. perc: vége a meccsnek Münchenben, a Bayern megérdemelten nyert 2-0-ra.

89. perc: a cserecsatár, Gomez 16 méteres lövése alig kerülte el a rómaiak kapuját.

83. perc: gyorsan jött a második Bayern-gól. Badstuber szabadrúgását követően Klose a kapu előtt még belepiszkált a labdába, így Julio Sergio tehetetlen volt (2-0).

A csereként beállt Vela duplázott az Arsenalban, amely 6-0-ra vezet a Braga ellen.
Azpilicueta öngóljával Szpartak Moszkva vezet a Olympique Marseille otthonában.

79. perc: Müller a tizenhatos jobb oldaláról tekert külsővel a kapu jobb oldalába, a labda a kapufát érintve került a rendeltetési helyére. Ritkán látható nagy gól volt (1-0).

Higuaínnak is betalált Madridban, így a Real 2-0-ra vezet az Ajax ellen.

79. perc: Klose veszélytelennek tűnő, ívelt fejese után a kapufán csattant a labda.

76. perc: Schweinsteigernek „sült el” a lába, de a labda elkerülte a bal felső sarkot.

75. perc: Klose ügyesen került helyzetbe, csak a befejezés nem sikerült: mellé lőtt.

Srna góljával előnyben a Sahtar, közben Ibrahimovic máris duplázott a San Siróban.

71. perc: Kroos 16 méterről, középről a bal kapufa mellé külte a labdát.

Már gálázik, 5-0-ra vezet, az Arsenal, miután Vela is betalált Londonban.
Milánóban Ibrahimovic törte meg a gólcsendet: AC Milan-Auxerre 1-0.

68. perc: a Bayen edzője Klosét és Gomezt is csatába küldte – Olic és Altintop helyett.

64. perc: Kroos szlalomozott át a római védelmen, de Julio Sergión nem tudott kifogni.

60. perc: hatalmas fölényben van a Bayern München, és már helyzetei is akadtak.

58. perc: szerencsésen került a labda Müller elé, de lövését védte az AS Roma kapusa.

Oravec megszerezte a Zilina első BL-gólját, egyszersmind szépített a Chelsea ellen.

56. perc: Kroos léc alá tartó lövését ujjheggyel tolta fölé Julio Sergio.

Frabregas második góljával az Arsenal már néggyel megy a vendég Braga ellen.

50. perc: Müller jónak tűnő beadása magas volt a 182 centis Olicnak.

A Chelsea nem sokat teketóriázott: Sturridge góljával már 4-0-ra vezet.
A többi helyszínen is véget ért a szünet, s elkezdődött a második félidő.

46. perc: gól nélküli állásnál folytatódott a mérkőzés Münchenben.

Mind a nyolc találkozón lefújták az első félidőt; négy pályán nincs gól egyelőre.
Stocker a félidő ráadásában a kapuba bólintott, ezzel a Basel szépített a Cluj ellen.

45. perc: Lannoy füttyszavára a játékosok pihenőre vonultak Münchenben.

39. perc: Juan gyengécske fejese után Van Bommel tisztázott a gólvonalon, majd Borriello mozgatta meg Butt kapust, aki a levegőben úszva védett egy nagyot.

36. perc: könnyen lehet, hogy a Bayern-Roma a legunalmasabb meccs szerda este…

A nyáron igazolt Chamakh háromgólosra növelte az amúgy tartalékos Arsenal előnyét.
Anita öngóljával a Real Madrid 1-0-ra vezet a vendég Ajax Amsterdam ellen.

Arsavin jóvoltából az Arsenal is növelte a különbséget a Braga ellen – ott 2-0 az állás.

Anelka három perc alatt duplázott Zsolnán, így háromgólos előnyben a Chelsea.

26. perc: a Bayern derekasan gyűri a Romát, de egyelőre eredmény (helyzet) nélkül.

Az angol bajnok részéről Essien után Anelka is betalált, ezzel MSK Zilinia-Chelsea 0-2.

A Cluj már 2-0-ra vezet a Basel ellen, és a Chelsea is lépéselőnybe került Zsolnán.

19. perc: némileg alábbhagyott a Bayern kezdeti lendülete, lassan csodogál a meccs.

Kolozsváron is van már gól: Rada pontos fejesével CFR Cluj-FC Basel 1-0.
Az Arsenal volt a leggyorsabb: Fabregas tizenegyesből szerzett vezetést a Braga ellen.

8. perc: egyelőre egykapuzik a Bayern, de római védelem jól áll a lábán.

Valamennyi helyszínen zajlik a játék, ha valahol gól esik, azonnal jelezzük.

1. perc: Münchenben útjára indult a labda; a Bayern kezdett.