Tomizava életébe került a San Marinó-i futam

A tizedik helyről induló Talmácsi Gábor hetedikként ért célba vasárnap a Moto2 géposztály versenyében a gyorsasági motoros-vb San Marinó-i futamán. A futamon a japán Tomizava Soja életét vesztette.

A futamot a pontversenyben éllovas spanyol Toni Elias nyerte.

A 12. körben egy súlyos baleset borzolta a kedélyeket: a japán Tomizava Soja több mint 200 km/órás sebességgel elcsúszott, majd az érkező Alex De
Angelis és Scott Redding nem tudták kikerülni és egyformán áthajtottak
rajta.

Mindhárom érintett versenyző ápolásra szorult. A szigetországi pilótát egy közeli kórházba, Riccionébe szállították, de az életét már nem tudták megmenteni.

A Gazzetta dello Sportnak nyilatkozó Claudio Macchiagodena – a Motomondiale vezető orvosa – szerint Tomizavát két alkalommal is újra kellett éleszteni, mivel megállt a szíve. A sportoló kómába esett, a szervezete hasztalan igyekezett megküzdeni borzalmas sérüléseivel: mellkasa szinte teljesen szétzúzódott, több bordája eltört, és a koponyája is több helyen megrepedt. 14:20-kor a kórházba szállítás közben elhunyt.

Tomizava bukása

Tomizava 2009-ben, az All Japan Road Race bajnokságban elért ezüstérem nyomán került a gyorsasági motoros-vb – azóta megszűnt – negyedliteres kategóriájába, s két tizedik helyezéssel hívta fel magára a figyelmet. Az idei sorozat első versenyét megnyerte Losailban, a spanyol GP-n a második lett és a pontversenyben a hatodik helyen állt. 19 éves volt.