Élet-Stílus

A dobogó a cél a pólósoknál

admin
admin

2010. 08. 29. 07:30

A magyar férfiválogatott célja a dobogós helyezés elérése vasárnap kezdődő Európa-bajnokságon.

A férfiválogatott az Eb-k történetének legeredményesebb csapata 12 aranyéremmel, és a hagyományok ismét „fényes” szereplésre kötelezik Kemény Dénes legénységét.

A végcél ugyanakkor a londoni olimpia, és az ötkarikás vetélkedésre való felkészülés egyik állomása a zágrábi kontinensviadal, amelyen – a jelenlegi erőviszonyok alapján – a dobogós helyezés már nagyszerű eredmény lenne az újjáalakuló magyar csapattól.

A mieink vasárnap a németek ellen kezdenek, majd hétfőn a legjelentősebb erőpróba, a szerbek elleni presztízsrangadó következik, szerdán a görög, pénteken az orosz, vasárnap, az alapszakasz befejezéseként pedig a macedón válogatott lesz az ellenfél.

Madaras Norbert és társai felkészültek az Eb-re (MTI)

Madaras Norbert és társai felkészültek az Eb-re (MTI)

A két hatos csoport első helyezettje automatikusan bejut a négy közé, a másikodikok és a harmadikok pedig keresztbe játszanak az elődöntőbe kerülésért. „Éppen ezért minden csoportmérkőzés jelentős, a lényeg, hogy egyet se veszítsünk el, akkor egyenesen benn vagyunk a legjobb négy között, ott meg majd meglátjuk, hogyan tovább…” – nyilatkozta az esélyekről Kemény Dénes szövetségi kapitány a válogatott szerdai nyílt edzésén.

Segítője, a háromszoros olimpiai aranyérmes Benedek Tibor elmondta, hogy az utóbbi időben sokat javult a válogatott, és ehhez még hozzátette: „Remélem, még tovább is tudunk javulni”. Azt, hogy ez helyezésben mit érhet, nem kívánta megtippelni.

Ugyanakkor a szövetségi kapitány egyértelműen az elődöntőbe jutás feladatát fogalmazta meg, a játékosok pedig összebeszélés nélkül is medált, jó néhányan kifejezetten aranyat várnak maguktól. Az Eb-n amúgy vb-kvótákat is osztanak.

Varga Dénes búcsúzik - a következő napokban Zágrábban van olga (MTI)

Varga Dénes búcsúzik – a következő napokban Zágrábban van dolga (MTI)

Elvben csak az első három válik vb-indulóvá, a gyakorlatban azonban jóval gyengébb helyezéssel is kijuthatnak csapatok a 2011-es kínai világbajnokságra, miután a szerbek, a montenegróiak, a horvátok a spanyolok és a romának a Világligában és a Világkupában már indulási jogot szereztek. A magyar csapat egyik sorozatban sem szerepelt.

A kedden startoló női tornán is a dobogóra kerülés lehet a magyarok célja. Petrovics Mátyás szövetségi kapitány szerint ha csapata úgy játszik Zágrábban is, mint a Világkupán – amelyen hatodikként kiharcolta a vb-részvételt -, bejuthat a négy közé.

„Nagyjából hét egyforma erejű válogatott indul az Eb-n. Sok múlik azon, hogy kellően felfrissült állapotban vágunk-e neki a sorozatnak. Ne feledjük, a csoportban ott vannak az utóbbi időben rengeteget fejlődött spanyolok mellett az olimpiai bajnok hollandok, sok múlik tehát a kezdésen. A sikeres a kezdésem…” – mondta a szövetségi kapitány.

Férfi torna
A csoport:
Montenegró
Horvátország
Olaszország
Románia
Spanyolország
Törökország

B csoport:
Szerbia
Magyarország
Németország
Görögország
Oroszország
Macedónia

Női torna
A csoport:
Oroszország
Horvátország
Görögország
Olaszország

B csoport:
Spanyolország
Magyarország
Hollandia
Németország

—-Keretek—-

A magyar férfiválogatott névsora:
Nagy Viktor, Szécsi Zoltán – kapusok, Biros Péter, Bundschuh Erik, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Madaras Norbert, Szivós Márton, Török Béla, Varga Dániel, Varga Dénes, Vámos Márton – mezőnyjátékosok

A magyar női válogatott névsora:
Gyöngyössy Anikó, Kasó Orsolya – kapusok, Bujka Barbara, Drávucz Rita, Keszthelyi Rita, Kisteleki Dóra, Kisteleki Hanna, Menczinger Katalin, Poszkoli Rita, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó, Valkai Ágnes – mezőnyjátékosok

—-A program—-

Férfiak
Augusztus 29., vasárnap
10:00: Törökország-Románia
11:30: Oroszország-Macedónia
13:00: Magyarország-Németország
16:30: Szerbia-Görögország
18:00: Olaszország-Spanyolország
20:40: Montenegró-Horvátország

Augusztus 30., hétfő
10:00: Németország-Oroszország
11:30: Spanyolország-Románia
13:00: Olaszország-Montenegró
16:30: Szerbia-Magyarország
18:00: Görögország-Macedónia
20:40: Horvátország-Törökország

Szeptember 1., szerda
10:00: Oroszország-Szerbia
11:30: Törökország-Olaszország
13:00: Macedónia-Németország
16:30: Magyarország-Görögország
18:00: Románia-Horvátország
20:40: Montenegró-Spanyolország

Szeptember 2., csütörtök: szünnap

Szeptember 3., péntek
10:00: Szerbia-Macedónia
11:30: Montenegró-Törökország
13:00: Magyarország-Oroszország
16:30: Görögország-Németország
18:00: Olaszország-Románia
20:40: Spanyolország-Horvátország

Szeptember 5., vasárnap
10:00: Szerbia-Németország
11:30: Oroszország-Görögország
13:00: Törökország-Spanyolország
16:30: Magyarország-Macedónia
18:00: Románia-Montenegró
20:40: Olaszország-Horvátország

Szeptember 7., kedd
Helyosztók a 9-12. helyért:
13:00: A5-B6 (QF1)
15:00: A6-B5 (QF2)

Keresztbejátszások az elődöntőért:
17:45: A2-B3 (QF3)
20:40: A3-B2 (QF4)

Szeptember 8., szerda: szünnap

Szeptember 9., csütörtök
Helyosztó:
10:00: QF1 vesztese-QF2 vesztese a 11. helyért

A 7-10. helyért:
12:00: QF1 győztese-B4 (SF1)
14:00: QF2 győztese-A4 (SF2)

A döntőbe jutásért:
17:45: QF4 győztese-A1 (SF3)
20:40: QF3 győztese-B1 (SF4)

Szeptember 10., péntek
Helyosztók:
10:00: SF1 vesztese-SF2 vesztese a 9. helyért
12:00: SF1 győztese-SF2 győztese a 7. helyért
14:00: QF3 vesztese-QF4 vesztese az 5. helyért

Szeptember 11., szombat
17:45: a 3. helyért
20:40: döntő

Nők
Augusztus 31., kedd
15:00: Spanyolország-Németország
16:30: Hollandia-Magyarország
18:00: Horvátország-Oroszország
19:30: Görögország-Olaszország

Szeptember 2., csütörtök:
15:00: Hollandia-Németország
16:30: Görögország-Oroszország
18:00: Horvátország-Olaszország
19:30: Spanyolország-Magyarország

Szeptember 4., szombat
15:00: Németország-Magyarország
16:30: Spanyolország-Hollandia
18:00: Horvátország-Görögország
19:30: Oroszország-Olaszország

Szeptember 6., hétfő
Helyosztó a 7. helyért:
15:30: A4-B4

Keresztbejátszások az elődöntőért:
17:30: A2-B3 (QF1)
19:30: B2-A3 (QF2)

Szeptember 8., szerda
Az 5. helyért:
15:30: QF1 vesztese-QF2 vesztese

A döntőbe jutásért:
17:30: QF2 győztese-A1 (SF1)
19:30: QF1 győztese-B1 (SF2)

Szeptember 10., péntek
17:30: a 3. helyért
20:00: döntő

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.