Szolnoki vereség Bulgáriától

Hazai vereséggel folytatta szereplését az Eb-selejtezőben a női kosárlabda-válogatott, miután hatodik mérkőzésén Szolnokon hét ponttal kikapott Bulgáriától.

Az öt forduló után 1/4-es mérleggel álló magyarok hatodik mérkőzésükön a 2/3-nál tartó bolgárokat fogadták, akiktől 68-57-re kikaptak idegenben.

Székely Norbert szakvezető gondjait fokozta, hogy az előző meccsen 32 pontot szóró kapitány, Fegyverneky Zsófia lábsérülés miatt gipszcsizmában jelent meg a csarnokban.

Az első negyedben nem látszott meg a csapat legjobbjának hiánya, a Horti vezette házigazdák 14 ponttal elhúztak, ám a rivális a nagyszünetig 10 pontra felzárkózott (37-27).

Térfélcsere után eleinte maradt a magyar előny, ám a 28. percben már az ellenfélnél volt az előny, főként az Egyesült Államokban született Donneka Hodges révén. Az 59-55-ről induló utolsó szakaszban az elfáradó hazaiak már nem tudták tartani a bolgárok ritmusát, így elszenvedték ötödik vereségüket az Eb-selejtezőben.

Székely Norbert szövetségi kapitány:
“Borzalmasan nehéz a helyzetünk, innen nehéz lesz felállni. Ma jól látszottak a csapat erényei és hibái is. Egy hullámvasúton vagyunk, amely nemigen akar ismét felfelé menni. Jó lenne végre ismét győzni, sajnos nem tudunk.”

Eb-selejtező, 6. forduló, C csoport:

Magyarország-Bulgária 71-78
(27-13, 10-14, 22-28, 12-23)
Legjobb dobók: Horti 20, Krivacsevics 14, Fűrész 10, illetve Hodges 24, Sztanoeva 10
A csoport másik mérkőzésén:
Törökország-Finnország 89-64
A csoport állása: 1. Törökország 11 pont/6 mérkőzés, 2. Montenegró 10/5, 3. Bulgária 9/6, 4. Magyarország 7/5, 5. Finnország 5/5