Élet-Stílus

Csütörtöki sporteredmények

admin
admin

2010. 08. 12. 20:58

Dara Eszter bejutott a csütörtöki elődöntőből a 100 méter pillangó pénteki fináléjába a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.

Labdarúgás

Barátságos válogatott mérkőzések
Szerdai eredmények:
Norvégia-Franciaország 2-1
Izland-Liechtenstein 1-1
Mexikó-Spanyolország 1-1
Angola-Uruguay 0-2

Copa Libertadores:
Guadalajara (Chivas)-Internacional 1-2

Copa Sudamericana:
Atletico Mineiro-Gremio Prudente 1-0
Vitoria-Palmeiras 2-0

Egyesült Államok, Major League Soccer:
NY Red Bulls-Toronto 1-0
Philadelphia Union-Real Salt Lake 1-1

Barátságos klubok közötti mérkőzések:
Eibar-Real Sociedad 1-3
Osasuna-Numancia 1-0
Gijon-Espanyol 1-0
Recreativo Huelva-Sevilla 3-0

Tenisz

Toronto, férfi torna, 2. forduló:
Nadal (spanyol, 1.)-Wawrinka (svájci) 7:6, 6:3
Djokovics (szerb, 2.)-Benneteau (francia) 7:5, 7:5
Murray (brit, 4.)-Malisse (belga) 7:5, 6:2
Davigyenko (orosz, 6.)-Fognini (olasz) 7:5, 6:1
Chardy (francia)-Verdasco (spanyol, 9.) 6:7, 7:6, 6:2
Dolgopolov (ukrán)-Juzsnyij (orosz, 12.) 1:6, 7:6, 7:5
Llodra (francia)-Almagro (spanyol, 14.) 7:6, 6:2
Monfils (francia, 15.)-De Bakker (holland) 7:5, 6:3
Anderson (dél-afrikai)-Querrey (amerikai, 16.) 7:6), 4:6, 6:4
Kohlschreiber (német)-Troicki (szerb) 6:4, 3:6, 6:0
Nalbandian (argentin)- Robredo (spanyol) 6:3, 6:0
Hanescu (román)-Polansky (kanadai) 6:4, 7:6

Cincinnati, női torna, 2. forduló:
Wozniacki (dán, 2.)-Bammer (osztrák) 6:0, 6:2
Pavljucsenykova (orosz)-Gyementyjeva (orosz, 3.) 6:1, 6:3
Clijsters (belga, 4.)-Szafina (orosz) 7:5, 6:2
Zvonarjova (orosz, 6.)-Kirilenko (Russia) 7:5, 2:6, 7:6
A. Radwanska (lengyel, 7.)-Klejbanova (orosz) 6:4, 6:2
Sarapova (orosz, 10.)-Petkovic (német) 6:3, 6:1
Pennetta (olasz, 11.)-Niculescu (román) 6:0, 6:1
Peer (izraeli, 13.)-Llagostera Vives (spanyol) 6:3, 6:2
Ivanovics (szerb)-Svedova (kazah) 6:1, 7:5
McHale (amerikai)-Morita (japán) 6:2, 6:4

Úszás

Eb, Budapest
Férfiak
200 m férfi mell, döntő:
1. Gyurta Dániel 2:08.95
2. Alexander Dale Oen (norvég) 2:09.68
3. Hugues Duboscq (francia) 2:11.03
…8. Molnár Ákos 2:12.76

100 m gyors, előfutam:

17. Kozma Dominik 49.79
18. Takács Krisztián 49.91
24. Makány Balázs 50.17
52. Keresztes Mátyás 51.59
Kozma és Takács – mivel több országból is kettőnél többen megelőzték őket – továbbjutott, Makány és Keresztes kiesett.
Elődöntő:
10. Kozma Dominik 49.25
15. Takács Krisztián 49.69
Takács és Kozma nem jutott döntőbe.

800 m gyors, előfutam:
3. Kis Gergő 7:55.87
11. Gyurta Gergely 7:59.13
Kis és Gyurta továbbjutott.

Nők
4×200 m gyorsváltó, döntő:
1. Magyarország (Mutina Ágnes, Dara Eszter, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn) 7:52.49
2. Franciaország 7:52.69
3. Nagy-Britannia 7:55.29

200 m vegyes, döntő:
1. Hosszú Katinka 2:10.09 – új Európa-bajnoki csúcs
2. Verrasztó Evelyn 2:10.10
3. Hannah Miley (brit) 2:10.89

200 m mell, előfutam:

24. Bor Katalin 2:36.89
27. Bucz Eszter 2:37.11
28. Kovács Réka 2:37.35
30. Böszörményi Borbála 2:38.02
Bor, Bucz, Kovács és Böszörményi kiesett.

100 m pillangó, előfutam:
11. Dara Eszter 59.30
20. Tompa Orsolya 1:00.50
24. Bordás Beatrix 1:01.08
41. Kiss Adél 1:03.98
Dara továbbjutott, Tompa, Bordás és Kiss kiesett.
Elődöntő:
8. Dara Eszter 58.99
Dara bejutott a döntőbe.

Műugrás
Férfiak, 3 m-es szinkronműugrás, döntő:
1. Ilja Kvasa, Olekszej Prigorov (ukrán) 431,67 pont
2. Stephan Feck, Patrick Hausding (német) 427,95
3. Dmitrij Szautyin, Jurij Kunyakov (orosz) 410,43

Nők, toronyugrás, döntő:
1. Christin Steuer (német) 354,50 pont
2. Noemi Bátki (olasz) 343,80
3. Julija Koltunova (orosz) 340,45
Kormos Villő a 13., Mátyás Melinda pedig a 15. helyen végzett a selejtezőben.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Mentőkhöz menekült az elkószált 14 éves kutya

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.