Élet-Stílus

Hétfői sporteredmények

admin
admin

2010. 08. 09. 20:47

Kis Gergő bronzérmet nyert 400 m gyorson a margitszigeti Európa-bajnokságon. Hosszú Katinka ezüst-, Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet nyert 400 méteres vegyesúszásban.

Labdarúgás

Argentína, Apertura:
Banfield-Olimpo 2-1
River Plate-Tigre 1-0
Gimnasia La Plata-San Lorenzo 0-0
Velez Sarsfield-Independiente 1-0
Godoy Cruz-Boca Juniors 1-1

Brazília, Campeonato Brasileiro:
Ceara-Atletico GO 0-0
Corinthians-Flamengo 1-0
Goias-Palmeiras 1-1
Gremio-Fluminense 1-2
Atletico Paranaense-Sao Paulo 1-1
Cruzeiro-Gremio Prudente 0-0
Vasco-Vitoria 1-0

Barátságos mérkőzések
Vasárnapi eredmények:
Los Angeles Galaxy-Real Madrid 2-3
Beijing Guoan-Barcelona 0-3
Hoffenheim-Sunderland 3-1
Mainz-Malaga 2-0
Dundee United-Wigan 1-3
Energie Cottbus-Hamburg 4-2
PAOK Szaloniki-Partizan Beograd 1-0
Villarreal-Besiktas 2-2, 11-esekkel 6-5

Lovassport

Junior Eb, Ausztria
Csapatverseny:

4. Magyarország (Ács Daniella, Szolomajer Amanda, Németh Blanka, Blaski Lili, Kollár Petra, Németh Ida, Czeglédi Ágnes)

Műrepülés

Vb, Lausitz
Az idei utolsó verseny végeredménye:
1. Hannes Arch (osztrák)
2. Paul Bonhomme (brit)
3. Matt Hall (ausztrál)
…9. Besenyei Péter
Az összetett végeredménye 6 verseny után:
1. Bonhomme 64 pont
2. Arch 60
3. Nigel Lamb (brit) 55
…10. Besenyei 21

Öttusa

Junior vb, Székesfehérvár
Női váltóverseny:
1. Nagy-Britannia (French, Prentice, Burke) 5036
2. Kína (Huo Csi, Vang Vej, Vang Ja-ven) 4960
3. Lengyelország (Gomolinska, Nowacka, Walesa) 4888
…5. Magyarország (Kovács Sarolta, Tóth Adrienn, Cseh Krisztina) 4724 (vívás: 35 győzelem/31 vereség/846 pont, úszás: 3:09.55 perc/1028 pont, lovaglás: 1018 pont, lövészet-úszás: 25:42.48 perc/1832)

Sportlövészet

Vb, München
Nők
Sportpisztoly, 30+30 lövés:
1. Kira Klimova (orosz) 788,8 kör (584) – szétlövés: 49
2. Zorana Arunovics (szerb) 788,8 (588) – szétlövés: 48,9
3. Lenka Maruskova (cseh) 788,6 (584)
…13. Csonka Zsófia 583
…65. Sike Renáta 572
Nagyöbű sportpuska fekvő szám:
1. Bettina Bucher (svájci) 599 kör
2. Charlotte Jakobsen (dán) 597
3. Catheriene Haulmont (francia) 597

Tenisz

Washington, férfi torna, döntő:
Nalbandian (argentin)-Bagdatisz (ciprusi, 8.) 6:2, 7:6

San Diego, női torna, döntő:
Kuznyecova (orosz)-A. Radwanska (lengyel, 4.) 6:4, 6:7, 6:3

Úszás

Eb, Budapest
Férfiak
4×100 m gyorsváltó:
6. Magyarország 3:18.06 – új országos csúcs (régi: 3:23.08, 2006)
A magyar csapat bejutott a döntőbe.
Döntő:
1. Oroszország 3:12.46 – új Európa-bajnoki rekord
2. Franciaország 3:13.29
3. Svédország 3:15.07
6. Magyarország (Kozma Dominik, Takács Krisztián, Cseh László, Makány Balázs) – 3:18.01 – új országos csúcs (régi: 3:18.06, 2010)

50 m pillangó, előfutam:

17. Takács Krisztián 24.36
23. Hős Péter 24.58
39. Horváth Zoltán 24.99
45. Pulai Bence 25.15
Takács továbbjutott mivel három horvát is megelőzte, és a szabályok szerint közülük csak ketten juthattak tovább. Hős, Horváth és Pulai kiesett.
Elődöntő:
15. Takács Krisztián 24.37
Takács nem jutott a döntőbe.

100 m férfi mell, előfutam:

7. Gyurta Dániel 1:01.34
11. Bodor Richárd 1:01.52
13. Molnár Ákos 1:01.56
31. Financsek Gábor 1:02.27
Gyurta és Bodor elődöntős, Molnár – a szabályok értelmében egy országból csak a két legjobb juthat tovább – és Financsek kiesett.
Elődöntő:
3. Gyurta Dániel 1:00.56
15. Bodor Richárd 1:01.66
Gyurta döntős, Bodor nem jutott a fináléba.

400 gyors, előfutam
:
6. Kis Gergő 3:50.67
21. Gercsák Balázs 3:55.62
26. Kovács Norbert 3:58.04
29. Rákos Patrik 4:07.29
Kis döntős, Gercsák, Kovács és Rákos nem jutott tovább.
Döntő:
1. Yannick Agnel (francia) 3:46.17
2. Paul Biedermann (német) 3:46.30
3. Kis Gergő 3:48.14

100 m hát, előfutam:

23. Szilágyi Ádám 56.58
27. Balog Gábor 56.81
37. Bohus Richárd 58.39
39. Király Attila 58.75
Szilágyi, Balog, Bohus és Király sem jutott az elődöntőbe.

Nők

400 m vegyes, döntő:

1. Hannah Miley (brit) 4:33.09 – új Eb-csúcs
2. Hosszú Katinka 4:36.43
3. Jakabos Zsuzsanna 4:37.92

4×100-as gyorsváltó, előfutam:
5. Magyarország 3:41.98
A magyar váltó bejutott a döntőbe.
Döntő:
1. Németország 3:37.72
2. Anglia 3:38.57
3. Svédország 3:38.81
4. Magyarország (Mutina Ágnes, Dara Eszter, Fehérvári Júlia, Verrasztó Evelyn) 3:38.98

50 m pillangó, előfutam:

10. Dara Eszter 26.94
16. Bordás Beatrix 27.19
26. Tompa Orsolya 27.97
34. Joó Sára 28.70
Dara és Bordás elődöntős, Tompa és Joó nem jutott tovább.
Elődöntő:
12. Dara 26.92
14. Bordás 27.15
Dara és Bordás nem jutott a döntőbe.

200 m hát, előfutam:

16. Szekeres Dorina 2:14.70
24. Povázsay Eszter 2:17.19
26. Nagy Réka 2:17.65
35. Molnár Anita 2:23.70
Szekeres elődöntős, Povázsay, Nagy és Molnár kiesett.
Elődöntő:
15. Szekeres Dorina 2:14.11
Szekeres nem jutott a döntőbe.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.