Bulgáriában is kikapott a magyar csapat

A magyar női kosárlabda-válogatott Bulgáriában is kikapott, így két forduló után nyeretlen az Eb-selejtezőben.

A hétfőn, Miskolcon a montenegróiakkal szemben 76-65-re alulmaradt magyarok jól kezdtek a nyitókör során Törökországban vereséget szenvedett bolgárok vendégeként.

Székely Norbert szövetségi kapitány tanítványai Krivacsevics és Szlimák vezetésével megnyerték az első negyedet, és bár Fegyverneky – aki három napja 21 pontot szórt – csak a 18. percben talált be először, a nagyszünetben is szoros, 32-28 volt az állás.

Térfélcsere után a vendégek hamarosan utolérték riválisukat (36-36), ám a kosárszegény harmadik szakasz végén 44-43 szerepelt az eredményjelzőn.

A zárófelvonás sem hozott pontesőt, a magyarok eleinte szorosan tapadtak a hibátlanul büntetőző házigazdákra, akik azonban később Hodges révén fokozatosan elhúztak, ráadásul Horti kipontozódott. Az utolsó perc már 58-53-ról indult, és bár a magyarok szereztek még négy pontot, mégis simán kikaptak a jól hajrázó bolgár csapattól.