FC Basel-Debrecen 3-1

A Debrecen 3-1-es vereséget szenvedett Bázelben, így a svájci bajnokcsapat kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel jutott tovább.

BL-selejtező, 3. forduló, visszavágó:
FC Basel (svájci)-Debreceni VSC 3-1
Bázel, St. Jakob Park, v.: Bezborodov (orosz)
Gól: Cagdas Atan (26.), Chipperfield (59.), Shaqiri (64.), ill. Coulibaly (73.)
Sárga lap: Inkoom (11.)
Basel: Costanzo – Inkoom, Cagdas Atan, Abraham, Safari – Yapi-Yapo (Cabral, 77.), Huggel (Xhaka, 87.), Tembo, Shaqiri, Chipperfield (Almerares, 67.) – Zoua
DVSC: Verpecz – Bernáth, Komlósi, Mijadinoszki, Laczkó – Kiss Z., Czvitkovics (Farkas, 81.), Varga J. – Kulcsár (Bódi, 67.), Coulibaly, Yannick (Kabát, 67.)
Továbbjutott: az FC Basel, 5-1-es összesítéssel.

93. perc: vége a mérkőzésnek, az FC Basel kettős győzelemmel lépett tovább.

92. perc: Cabral tesztelte Verpecezet, aki ujjhegheggyel tolta léc fölé a labdát.

90. perc: Bezborodov játékvezető két percet hosszabbít majd.

87. perc: a Megyeri úton eredményes Xhaka váltotta Huggelt.

86. perc: Verpecz bravúrral hárította Cabral borzasztó erejű lövését.

85. perc: két bázeli várta középen a labdát, de az mindkettőnek magas volt.

83. perc: jobboldali szöglet után a csereként beállt Almerares fejelt a kapu mellé.

81. perc: a Loki kihasználta utolsó cserelehetőségét (Czvitkovics le, Farkas be).

77. perc: cserélt a svájci együttes – Yapi-Yapo helyett Cabral a pályán.

76. perc: Zoua vette célba a kaput, a léc alá tartó labdát Verpecz szögletre ütötte.

73. perc: Coulibaly tizenegyesét Costanzo lábbal hárította, ugyanakkor szerencsésen visszakerült a labda a csatár elé, aki aztán a bal alsó sarokba helyezett (3-1).

72. perc: Kabát szögletét követően Abraham kezezése miatt jár büntető a Lokinak.

FC Basel-Debrecen 3-1 1

67. perc: mind a két csapat cserélt, Kabát, Bódi, illetve Almerares az új fiú.

85. perc: Yapi-Yapo hosszú felső sarkot célozta meg, s majdnem oda is lőtt.

64. perc: egy beadás után Verpecz kiütötte a labdát, amelyre Shaqiri csapott le, majd 10 méterről a kapu közepébe helyezett, ezzel 3-0, összesítésben pedig 5-0 az állás.

63. perc: Chipperfield került helyzetbe, de róla éppen Verpecz ölébe pattant a labda.

59. perc: Inkoom szabadrúgása után Huggel megcsúsztatta a labdát, amelyre Verpecz ügyetlenül, rossz ütemben mozdult ki, végül Chipperfield fejelt a kapuba (2-0).

53. perc: Czvitkovics tolta lövésre a labdát Vargának, aki 18 méterről fölé durrantott.

49. perc: Yannick adott jó labdát Kulcsárnak, aki éles szögből az oldalhálóba lőtt.

47. perc: Chipperfield lépett ki Zoua indításával, Verpecz azonban védte a lövését.

46. perc: harsant a síp, újra játékban a labda; csere egyik csapatban sem volt.

45. perc: az orosz Bezborodov játékvezető véget vetett az első félidőnek.

44. perc: Mijadinoszki jókor volt jó helyen – a gólvonal közelében tisztázott.

39. perc: Shaqirinak is megjött a lövőkedve, de labdája a kapu fölött szállt el.

38. perc: Yapi-Yapo 17 méteres lövése után Zouáról került a labda a kapu mellé.

37. perc: Coulibaly estében is el tudta lőni a labdát, de lövése nem volt veszélyes.

36. perc: Inkoom akasztotta Laczkót a 16-oson belül, a bíró azonban nem fújt.

34. perc: Shaqiri baloldali beadása nyomán Zoua közelről a bal kapufát találta el.

31. perc: Tembo 17 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, Verpecz vetődve védett.

30. perc: Czvitkovics távoli lövését követően Costanzo zsákmánya lett a labda.

26. perc: Verpecz nagyon rosszul mozdult ki a beívelt labdára, amelyet Huggel bólintott kapura, a léc mentett ugyan, de Cagdas Atan öt méterről már a hálóba helyezett (1-0).

26. perc: Bernáth bevetődve mentett Zoua lövésénél – szöglettel jöhet az FC Basel.

19. perc: Czvitkovics 17-ről a kapus kezeibe helyezte a labdát – igaz, már sípszó után.

17. perc: Chipperfield fejjátékára épít a Basel: az ausztrál most kapu mellé bólintott.

16. perc: Tembo beadása ezúttal kicsit magas volt a berobbanó Chipperfieldnek.

14. perc: Yannick betört a 16-osra, majd méterekkel a kapu mellé küldte a labdát.

13. perc: Coulibaly került ígéretes helyzetbe, de lövésébe belevetődött az egyik védő.

11. perc: Inkoom kapott sárga lapot, miután visszarántotta a meglóduló Yannickot.

8. perc: Tembo jobboldali beadása után Chipperfield alig fejelt a kapu fölé.

3. perc: nagy helyzet maradt ki, Shaqiri 11 méterről, kissé balról a bal kapufa mellé lőtt.

2. perc: mindkét csapat túl van már egy-egy szögleten, helyzet egyikből sem alakult ki.

1. perc: a svájci bajnok kezdte a mérkőzést.