A Haladás megverte a Werdert

Felkészülési mérkőzésen aratott egygólos sikert a Szombathely csapata a német Werder Bremen ellen.

Az előző szezonban harmadik helyen záró német Werder Brement fogadta felkészülési találkozón a Szombathelyi Haladás. A hazai csapat erősen kezdett, és már a 9. percben Oross révén megszerezték a vezetést, majd okos játékkal a szünet előtt megduplázták előnyüket.

A vendégek a második félidőben még erősebben támadtak, és a kapujához szegezték a Haladást, ám végül csak egy megpattanó lövéssel tudtak szépíteni a 76. percben. Bár helyzetük ezt követően is akadt még, gólt már nem tudtak szerezni, így a Haladás 2-1 arányban legyőzte a tavalyi bronzérmes német csapatot.

A Werder vendégszereplése miatt a szombathelyi gárda a Szolnok elleni bajnoki mérkőzését lemondta, azt szeptemberre halasztották.

Szombathelyi Haladás-Werder Bremen (német) 2-1 (2-0)
Gól: Oross (9.), Nagy G. (41.), illetve Tóth (76., öngól)