Élet-Stílus

Szombati eredmények

admin
admin

2010. 07. 17. 20:39

Lékó Péter sötéttel döntetlent játszott az orosz Vlagyimir Kramnyikkal a 38. dortmundi sakk szupertorna 3. fordulójában.

Atlétika

Gyémánt Liga, Párizsó
Pénteki eredmények
Férfiak
100 m:
1. Usain Bolt (jamaicai) 9.84 mp
2. Asafa Powell (jamaicai) 9.91
3. Yohan Blake (jamaicai) 9.95
400 m:
1. Jeremy Wariner (amerikai) 44.49 mp – a világ idei legjobbja
2. Jermaine Gonzales (jamaicai) 44.63
3. Jonathan Borlée (belga) 44.77
800 m:
1. Abubaker Kaki Khamis (szudáni) 1:43.50 perc
2. Mbulaeni Mulaudzi (dél-afrikai) 1:44.11
3. Marcin Lewandowski (lengyel) 1:44.40
110 m gát:
1. David Oliver (amerikai) 12.89 mp – a világ idei legjobbja
2. Ryan Wilson (amerikai) 13.12
3. Ronnie Ashe (amerikai) 13.21
3000 m akadály:
1. Brimin Kiprop Kipruto (kenyai) 8:00.90 perc – a világ idei legjobbja
2. Paul Kipsiele Koech (kenyai) 8:02.07
3. Ezekiel Kemboi (kenyai) 8:03.79
Hármasugrás:
1. David Giralt (kubai) 17,49 m
2. Alexis Copello (kubai) 17,45
3. Viktor Kuznyecov (ukrán) 17,21
Rúdugrás:
1. Renaud Lavillenie (francia) 5,91 m
2. Derek Miles (amerikai) 5,70
3. Makszim Mazurik (ukrán) 5,70
Gerelyhajítás:
1. Andreas Thorkildsen (norvég) 87,50 m
2. Teemu Wirkkala (finn) 83,77
3. Tero Pitka:ma:ki (finn) 83,33
Nők
200 m:
1. Allyson Felix (amerikai) 22.14 mp
2. Shalonda Solomon (amerikai) 22.55
3. Debbie Ferguson-McKenzie (bahamai) 22.62
1500 m:
1. Anna Alminova (orosz) 3:57.65 perc
2. Christin Wurth-Thomas (amerikai) 3:59.59
3. Hind Dehiba Chahyd (francia) 3:59.76
5000 m:
1. Vivian Cheruiyot (kenyai) 14:27.41 perc – a világ idei legjobbja
2. Sentayehu Ejigu (etióp) 14:28.39
3. Elvan Abeylegesse (török) 14:31.52
Magasugrás:
1. Blanka Vlasic (horvát) 2,02 m
2. Chaunté Howard Lowe (amerikai) 2
3. Szvetlana Skolina (orosz) 1,96
Távolugrás:
1. Brittney Reese (amerikai) 6,79 m
2. Naide Gomes (portugál) 6,73
3. Yargelis Savigne (kubai) 6,73
Súlylökés:
1. Nadesda Osztapcsuk (fehérorosz) 20,78 m
2. Valerie Vili (új-zélandi) 20,13
3. Natalija Csoroneko-Micsnevics (fehérorosz) 19,47
Diszkoszvetés:
1. Yarelis Barrios (kubai) 65,53 m
2. Nicoleta Grasu (román) 63,78
3. Sandra Perkovic (horvát) 63,62

Autó-motor

Motorsport-vb
Német Nagydíj, időmérők:
Moto2:
1. Andrea Iannone (olasz) 1:24.982
2. Arne Tode (német) 1:25.655
3. Toni Elias (spanyol) 1:25.664
…5. TALMÁCSI GÁBOR 1:25.772
MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 1:21.817
2. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 1:21.841
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 1:21.948
125 kcm:
1. Marc Marquez (spanyol, Derbi) 1:26.053
2. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) 1:26.596
3. Bradley Smith (brit, Aprilia) 1:27.378

Veszprém-rali

Az állás két gyorsasági (26 km) után:
1. Aschenbrenner György (Mitsubishi Lancer EVO IX) 16:39.4
2. Turi Tamás (Mitsubishi Lancer EVO IX) 16:40.6
3. Herczig Norbert (Skoda Fabia S2000) 16:45.8
Vasárnap további hét gyorsasági szakasz szerepel a programban.

Tereprali ob

5. futam, PROHUN 500, Gyula
Az állás 504 km után:
1. Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel Antara RR) 3:57:06
2. Korda Erik, Tóth György (Nissan Navara) +1:59
3. Fazekas Károly, Maurer Péter (BMW X5) +7:16
A verseny vasárnap négy szelektív szakasszal és 235 kilométeres távval zárul.

Evezés

Ob, Szeged (győztesek):
Férfiak:
könnyűsúlyú egypár: Galambos Péter
kétpár: Hermann Róbert, Csankó Péter
kormányos négyes: Mezei, Ékes, Fábián, Szabari, k.: Fehér
kormányos nélküli négyes: Vinkó, Szekér, Vallyon, Novák
Könnyűsúlyú nyolcas: László, Bakacsi, Pozsár, Radics, Molnár, Kitka, Lele, Csatlós, k.: Adonyi

Nők:
könnyűsúlyú egypár: Hajdú Zsuzsanna
kétpár: Tóth Evelin, Sáska Beáta
kormányos nélküli négyes: Magyari, Pilisy, Klötzl, Varga

Kerékpár

97. Tour de France
13. szakasz, Rodez-Revel, 196 km:
1. Vinokurov (kazah, Astana) 4:26:26.0
2. Cavendish (brit, Columbia) +13.0
3. Petacchi (olasz, Lampre) – azonos idő
4. Hagen (norvég, Sky) – a.i.
5. Rojas (spanyol, Caisse D’Epargne) – a.i.
6. Dean (új-zélandi, Garmin) – a.i.
Az összetettben:
1. Schleck (luxemburgi, Saxo) 63:08:40.0
2. Contador (spanyol, Astana) +31.0
3. S. Sanchez (spanyol, Euskatel) +2:45.0
4. Mencsov (orosz, Rabobank) +2:58.0
5. Van den Broeck (belga, Lotto) +3:31.0
6. Leipheimer (amerikai, Radioshack) +4:06.0

Kosárlabda

Férfi felkészülési mérkőzés::
Magyarország-Grúzia 90-82

Női felkészülési mérkőzés:
Magyarország-Szlovákia 62-65 – h.u.
Pénteki eredmény:
Magyarország-Ausztrália 68-74

Labdarúgás

Barátságos mérkőzés, Toronto:
Manchester United-Celtic 3-1

Lovassport

Fogathajtó Vk, Aachen:
1. Boyd Exell (ausztrál) 142,90
2. Ijsbrand Chardon (holland) 149,19
3. Christoph Sandmann (német) 154,34
…5. Lázár Zoltán 159,57
…21. Váczi Csaba 216,60
…23. Dobrovitz József 252,99
Maratonhajtás:
1. Chardon (holland) 101,70 hibapont
2. Exell (ausztrál) 101,81
3. Werner Ulrich (svájci) 104,17
4. Lázár Zoltán 105,04
…18. Váczi Csaba 134,59
…23. Dobrovitz József 194,31

Öttusa

Eb, Debrecen
Az állás három szám után, egyéni:
1. Amélie Cazé (francia) 3352 pont
2. Polina Sztrucskova (orosz) 3248
3. Jevdokija Grecsisnyikova (orosz) 3236
…6. Gyenesei Leila 3212
…9. Tóth Adrienn 3200
…13. Kovács Sarolta 3116
…15. Pataki Viktória 3080

Sakk

Dortmund, 3. forduló:
Vlagyimir Kramnyik (orosz)-Lékó Péter – döntetlen
2. forduló, pénteki eredmények:
Lékó Péter-Mamedzsarov (azeri) – döntetlen
Ponomarjov (ukrán)-Kramnyik (orosz) 1-0
Liem Le (vietnámi)-Naiditsch (német) – döntetlen
Az állás:
1. Ponomarjov 2 pont, Mamedzsarov 1,5, Liem Le 1, Kramnyik, Lékó, Naiditsch 0,5-0,5

Tenisz

Prága, női torna, elődöntő:
SZÁVAY (7.)-Hradecká (cseh) 6:2, 6:4
Zahlavova-Strycova (cseh, 8.)-Schnyder (svájci) 6:2, 6:0
Páros, elődöntő:
Szávay, Niculescu (magyar, román, 3.)-Dzshalevics, Pucsek (fehérorosz) 6:2, 6:3
Negyeddöntő, pénteki eredmények:
Szávay (7.)-Hercog (szlovén) 6:1, 6:4
Hradecká (cseh)-Medina Garrigues (spanyol, 5.) 6:4, 7:5
Schnyder (svájci)-Tatisvili (grúz) 2:6, 6:2, 7:5
Zahlavova-Strycova (cseh, 8.)-Larsson (svéd) 6:2, 4:6, 7:5

Palermó, női torna, elődöntő:
Pennetta (olasz, 1.)-Görges (német, 8.) 6:0, 6:4
Kanepi (észt, 5.)-Oprandi (olasz) 6:3, 6:2

Bastad, férfi torna, elődöntő:
Söderling (svéd, 1.)-Ferrer (spanyol, 3.) 4:6, 6:3, 6:2
Almagro (spanyol, 4.)-Robredo (spanyol, 5.) 6:1, 6:3

Stuttgart, férfi torna, elődöntő:
Monfils (francia, 3.) – Gimeno-Traver (spanyol) 6:4, 4:6, 6:0
Montanes (spanyol, 5.)-Ferrero (spanyol, 4.) 6:3, 7:6 (8-6)

Triatlon

Triatlon Tour, Szombathely
Férfiak:
1. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 1:49:50 ó
2. Kuttor Csaba (UNIQA-Újbuda) 1:51:51
3. Major József (SZESE) 1:52:31
Nők:
1. Csomor Erika (Budaörsi TKE) 2:02:55 ó
2. Dudás Eszter (UNIQA-Újbuda) 2:04:58
3. Svéd Amelita (UNIQA-Újbuda) 2:09:56

Vívás

Eb, Lipcse, női tőr
A 32 között:
Knapek Edina-Chlewinska (lengyel) 8-7
Deriglazova (orosz)-Mohamed Aida 15-9
Gruchala (lengyel)-Varga Katalin 15-8
Moszkovszka (ukrán)-Varga Gabriella 15-10
A 16 között:
Valentina Vezzali (olasz)-Knapek 13-7

Férfi kard
A 64 között:
Szilágyi Áron-Szarisz (görög) 15-3
Decsi Tamás-Moreno (spanyol) 15-13
A 32 között:
Szilágyi-Nemcsik Zsolt 15-12
Hübner (német)-Iliász Nikolász 15-11
Jakimenko (orosz)-Decsi 15-5
A 16 között:
Apithy (francia)-Szilágyi 15-14

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Pregnant woman sitting in childbearing center
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.