Kiestek a címvédő spanyolok

A legutóbbi két kiírásban győztes spanyol csapat már a negyeddöntőben búcsúzott a tenisz Davis-kupában.

A szombati páros után eldőlt, hogy a világelső Rafael Nadal nélkül felálló Spanyolország búcsúzik a Davis-kupa további küzdelmeitől, miután a házigazda franciák 3-0-ás, behozhatatlan előnyre tettek szert a tavalyelőtti és a tavalyi győztessel szemben.

Pénteken Michael Llodra négy szettben verte Fernando Verdascót, és még ennél is szorosabb meccset vívott egymással Gäel Monfils és David Ferrer, de ez is francia sikert hozott, akárcsak a szombati páros mérkőzés, amely során Julien Benneteau és Michael Llodra 6:1, 6:2, 6:7, 7:6-ra legyőzte a Feliciano Lopez, Fernando Verdasco duót.

Ezzel eldőlt a párharc sorsa, a franciák 1923 után először győzték le a spanyolokat a Davis-kupában, ezzel hat év elteltével ismét bejutottak az elődöntőbe, ahol Oroszország-Argentína (jelenleg 1-2 az állás) mérkőzés győztesével találkoznak.

„Legyőztük a spanyol csapatot, a címvédőt – ez hihetetlen!” – mondta Llodra.

Davis-kupa, negyeddöntő (állás a 2. nap után)
Moszkva: Oroszország-Argentína 1-2
Clermont-Ferrand: Franciaország-Spanyolország 3-0*
Coquimbo: Chile-Csehország 0-3*
Split: Horvátország-Szerbia 1-2