Élet-Stílus

Szombati eredmények

admin
admin

2010. 07. 10. 22:36

A három héttel ezelőtti müncheni állomáson aranyérmes Galambos Péter az evezősök Világkupa-sorozatának utolsó, luzerni viadalán is győzni tudott.

Atlétika

Gyémánt Liga, Gateshead
Férfiak
100 m:
1. Tyson Gay (amerikai) 9.94 mp
2. Asafa Powell (jamaicai) 9.96
3. Daniel Bailey (antiguai) 10.15

200 m:
1. Walter Dix (amerikai) 20.26 mp
2. Wallace Spearmon (amerikai) 20.29
3. Jaysuma Saidy Ndure (norvég) 20.31

400 m:
1. Ricardo Chambers (jamaicai) 44.98 mp
2. Michael Bingham (brit) 45.08
3. Martyn Rooney (brit) 45.44

1500 m:
1. Asbel Kiprop (kenyai) 3:33.34 p
2. Augustine Kiprono Choge (kenyai) 3:33.51
3. Leonel Manzano (amerikai) 3:33.51

5000 m:
1. Vincent Chepkok (kenyai) 13:00.20 p
2. Eliud Kipchoge (kenyai) 13:00.24
3. Imane Merga (etióp) 13:00.48

110 m gát:
1. Dwight Thomas (jamaicai) 13.38 mp
2. Andrew Turner (brit) 13.41
3. William Sharman (brit) 13.43

3000 m akadály:
1. Linus Chumba (kenyai) 8:19.72 p
2. Michael Kipyego (kenyai) 8:21.91
3. Ben Bruce (amerikai) 8:22.88

Magasugrás:
1. Linus Thörnblad (svéd) 2,29 m
2. Osku Torro (finn) 2,26
3. Jesse Williams (amerikai) 2,26

Távolugrás:
1. Fabrice Lapierre (ausztrál) 8,20 m
2. Michel Tornéus (svéd) 8,01 m
3. Irving Saladino (Panama) 7,96

Hármasugrás:
1. Phillips Idowu (brit) 17,38 m
2. Randy Lewis (grenadai) 17,29
3. Alexis Copello (kubai) 17,09

Diszkoszvetés:
1. Piotr Malachowski (lengyel) 69,83 m
2. Kővágó Zoltán 67,02
3. Casey Malone (amerikai) 65,60

Nők
100 m:
1. Carmelita Jeter (amerikai) 10.95 mp
2. Kelly-Ann Baptiste (trinidadi) 11.00
3. Sherone Simpson (jamaicai) 11.02

200 m:
1. Bianca Knight (amerikai) 22.71 mp
2. Rosemarie Whyte (jamaicai) 22.81
3. Anneisha McLaughlin (jamicai) 22.95

400 m:
1. Shericka Williams (jamaicai) 50.44 mp
2. Debbie Dunn (amerikai) 50.66
3. Novlene Williams-Mills (jamicai) 50.90

800 m:
1. Alysia Johnson (amerikai) 1:54.84 p
2. Halima Hahlaf (marokkói) 2:00.49
3. Julija Krevszun (ukrán) 2:00.67

1500 m:
1. Lisa Dobriskey (brit) 4:03.69 p
2. Moirgan Uceny (amerikai) 4:04.26
3. Hannah England (brit) 4:04.33

100 m gát:
1. LoLo Jones (amerikai) 12.79 mp
2. Danielle Carruthers (amerikai) 12.98
3. Perdita Felicien (kanadai) 13.01

400 m gát:
1. Kaliese Spencer (jamaicai) 54.10 mp
2. Zuzana Hejnova (cseh) 54.83
3. Angela Morosanu (román) 54.87

Rúdugrás:
1. Szvetlana Feofanova (orosz) 4,71 m
2. Fabiana Murer (brazil) 4,61
3. Silke Spiegelburg (német) 4,61

Súlylökés:
1. Nagyezsda Osztapcsuk (fehérorosz) 20,57 m
2. Valerie Vili (új-zélandi) 20,06
3. Nadine Kleinert (német) 19,01

Gerelyhajítás:
1. Sunette Viljoen (dél-afrikai) 64,32 m
2. Kara Patterson (amerikai) 63,11
3. Barbora Spotakova (cseh) 62,02

Autó-motor

Bolgár-rali
Az állás 2. nap (10 gyorsasági, 259,58 km) után:
1. Loeb, Elena (francia, monacói, Citroen C4)2:12:49.3
2. Sordo, Marti (spanyol, Citroen C4) +40.5
3. P.Solberg, Patterson (norvég, brit, Citroen C4) +45.2
…8. Turán Frigyes, Zsiros Gábor (Peugeot 307) +5:39.2
Vasárnap négy gyorsaságival fejeződik be a száguldás.

Forma 1-es Brit Nagydíj, Silverstone
Időmérő edzés:
1. Vettel (német, Red Bull) 1:29.615 – (Q3)
2. Webber (ausztrál, Red Bull) 1:29.758 – (Q3)
3. Alonso (spanyol, Ferrari) 1:30.426 – (Q3)
4. Hamilton (brit, McLaren) 1:30.556 – (Q3)
5. Rosberg (német, Mercedes) 1:30.625 – (Q3)
6. Kubica (lengyel, Renault) 1:31.040 – (Q3)
7. Massa (brazil, Ferrari) 1:31.172 – (Q3)
8. Barrichello (brazil, Williams) 1:31.175 – (Q3)
9. De la Rosa (spanyol, BMW Sauber) 1:31.274 – (Q3)
10. Schumacher (német, Mercedes) 1:31.430 – (Q3)
11. Sutil (német, Force India) 1:31.399 – (Q2)
12. Kobajasi (japán, BMW Sauber) 1:31.421 – (Q2)
13. Hülkenberg (német, Williams) 1:31.635 – (Q2)
14. Button (brit, McLaren) 1:31.699 – (Q2)
15. Liuzzi (olasz, Force India) 1:31.708 – (Q2)
16. Petrov (orosz, Renault) 1:31.796 – (Q2)
17. Buemi (svájci, Toro Rosso) 1:32.012 – (Q2)
18. Alguersuari (spanyol, Toro Rosso) 1:32.430 – (Q1)
19. Kovalainen (finn, Lotus) 1:34.405 – (Q1)
20. Glock (német, Virgin) 1:34.775 – (Q1)
21. Trulli (olasz, Lotus) 1:34.864 – (Q1)
22. Di Grassi (brazil, Virgin) 1:35.212 – (Q1)
23. Chandhok (indiai, Hispania) 1:36.576 – (Q1)
24. Jamamoto (japán, Hispania) 1:36.968 – (Q1)

3. szabadedzés:
1. Vettel (német, Red Bull) 1:30.958
2. Webber (ausztrál, Red Bull) +0.034
3. Alonso (spanyol, Ferrari) +0.143
4. Rosberg (német, Mercedes) +0.230
5. Massa (brazil, Ferrari) +0.282
6. Kubica (lengyel, Renault) +0.561
7. Hamilton (brit, McLaren) +0.591
8. Schumacher (német, Mercedes) +0.597
9. De la Rosa (spanyol, BMW) +0.601
10. Barrichello (brazil, Williams) +0.623
11. Petrov (orosz, Renault) +0.740
12. Button (brit, McLaren) +0.745
13. Hülkenberg (német, Williams) +0.909
14. Kobajasi (japán, BMW) +0.989
15. Sutil (német, Force India) +1.036
16. Buemi (svájci, Toro Rosso) +1.277
17. Alguersuari (spanyol, Toro Rosso) +1.373
18. Liuzzi (olasz, Force India) +1.765
19. Kovalainen (finn, Lotus) +3.381
20. Di Grassi (brazil, Virgin) +4.521
21. Trulli (olasz, Lotus) +5.140
22. Chandhok (indiai, Hispania) +5.328
23. Glock (német, Virgin) +5.682
24. Jamamoto (japán, Hispania) +6.220

Evezés

Vk, Luzern
Férfi könnyűsúlyú egypár, A-döntő:
1. Galambos Péter 7:10.86
2. Jaap Schouten (holland) 7:13.54
3. Marcello Miani (olasz) 7:14.04

Kerékpár

97. Tour de France
7. szakasz, Tournus-Station des Rousses, 161 km:
1. Chavanel (francia, Quick-Step) 4:22:52
2. Valls Ferri (spanyol, Footon-Servetto) +57.0
3. Garate (spanyol, Rabobank) +1:27.0

Az összetettben:

1. Chavanel 33:01:23
2. Evans (ausztrál, BMC Racing) +1:25.0
3. Hesjedal (kanadai, Garmin) +1:32.0
Vasárnap a Station des Rousses és Morzine-Avoriaz közötti 189 km-es szakasz vár a mezőnyre, az etap hegyi befutóval zárul.

Kosárlabda

Barátságos mérkőzés, Bormio:
Magyarország-Irán 64-63

Labdarúgás

Vb, a 3. helyért:
Uruguay-Németország 2-3

Tenisz

Budapest, női torna, elődöntő:
Schnyder (svájci)-Ondraskova (cseh) 6:2, 4:6, 6:3
Szávay (7.)-Dulgheru (román, 2.) 6:1, 5:7, 7:5

Davis Kupa, euro-afrikai zóna, II. csoport, Gödöllő:
Magyarország-Macedónia 2-1 – állás a második nap után
Balázs, Bardóczky-Rusevski, Magdincsev 3:6, 6:2, 2:6, 6:0, 6:3

Bastad, női torna, döntő:
Rezai (francia, 2.)-Dulko (argentin, 4.) 6:3, 4:6, 6:4

Newport, férfi torna, negyeddöntő:

Fish (amerikai, 5.)-Dancevic (kanadai) 6:7, 6:4, 6:4
Bloomfield (brit)-Harrison (amerikai) 5:7, 7:6, 7:5

Negyeddöntő (állás a második nap után):
Oroszország-Argentína 1-2
Davigyenko, Kunyicin-chwank, Zeballos 6:7, 4:6, 7:6, 1:6

Franciaország-Spanyolország 3-0 – a franciák továbbjutottak
Benneteau, Llodra-Feliciano Lopez, Verdasco 6:1, 6:2, 6:7, 7:6

Horvátország-Szerbia 1-2
Cilic, Dodig-Tipsarevics, Zimonjics 3:6, 2:6, 4:6

Chile-Csehország 0-3 – a csehek továbbjutottak
Aguilar, Massu-Dlouhy, Hajek 6:7, 3:6, 6:3, 3:6

Úszás

Ob
Férfiak
200 m mell:
1. Gyurta Dániel (A Jövős SC) 2:10.47 p
2. Molnár Ákos (A Jövő SC) 2:14.43
3. Bodor Richárd (Pécs Városi SE) 2:16.07

100 m gyors:
1. Kozma Dominik (Kőbánya SC) 50.04 mp
2. Takács Krisztián (Dunaferr-DVSI) 50.15
3. Makány Balázs (Kőbánya SC) 50.43

100 m hát:
1. Bernek Péter (Kőbánya SC) 56.14 mp
2. Szilágyi Ádám (Százhalombatta VSE) 56.42
3. Balog Gábor (Bácsvíz-KVSC) 56.89

200 m vegyes:
1. Cseh László (Kőbánya SC) 1:59.14 p
2. Kis Gergő (Rája,94 Úszóklub) 2:01.67
3. Verrasztó Dávid (A Jövő SC) 2:02.11

50 m pillangó:
1. Takács Krisztián (Dunaferr-DVSI) 24.46 mp
2. Cseh László (Kőbánya SC) 24.62
3. Hős Péter (Kőbánya SC) 24.75

4×100 m vegyes váltó:
1. Kőbánya SC 3:42.04 p
2. A Jövő SC 3:44.73
3. Delfin Tiffer 21 SE 3:48.94

Nők
200 m vegyes:
1. Verrasztó Evelyn (A Jövő SC) 2:12.62 p
2. Kovács Réka (Kőbánya SC) 2:18.22
3. György Réka (Kőbánya SC) 2:19.65

200 m gyors:
1. Mutina Ágnes (A Jövő SC) 1:58.84 p
2. Dara Eszter (Kőbánya SC) 1:59.38
3. Jakabos Zsuzsanna (ANK UK Pécs) 2:01.35

100 m mell:
1. Sztankovics Anna (A JÖVŐ SC) 1:11.73 p
2. Kovács Krisztina (BHSE) 1:12.89
3. Pecz Réka (A JÖVŐ SC) 1:13.21

100 m pillangó:
1. Dara Eszter (Kőbánya SC) 59.32 mp
2. Jakabos Zsuzsanna (ANK UK Pécs) 1:00.58 p
3. Tompa Orsolya (A Jövő SC) 1:00.69

200 m hát:
1. Szekeres Dorina (EuropTec-Zalavíz ÚK) 2:13.78 p
2. Szilágyi Liliána (A Jövő SC) 2:16.68
3. Nagy Réka (Delfin Tiffer 21) 2:18.87

50 m gyors:
1. Fehérvári Júlia (Békéscsaba Előre ÚK) 26.46 mp
2. Bordás Beatrix (Dunaferr-DVSI) 26.56
3. Tompa Orsolya (A Jövő SC) 26.62

1500 gyors:
1. Kapás Boglárka (BVSC-Zugló) 16:53.77 p
3. Kádas Vivien (Kőbánya SC) 16:54.65
3. Olasz Anna (Szeged UE) 17:03.14

4×100 m vegyes váltó:
1. A Jövő SC 4:16.39 p
2. BHSE 4:20.70
3. BVSC-Zugló 4:23.95

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.