Federer csak a harmadik a világranglistán

A korábbi világelső svájci Roger Federer neve mellett hét év után szerepel újra a hármas szám mellett a világranglistán.

A svájci klasszis 2003 novembere óta először szerepel a harmadik helyen a világranglistán, miután korábbi hatszoros győztesként, címvédőként már a nyolc között búcsúzott Wimbleonban, akárcsak a júniusi francia nyílt teniszbajnokságon.

Mindkét Grand Slam-tornát a spanyol Rafael Nadal nyerte meg, aki tekintélyes pontelőnnyel utasítja maga mögé a második Novak Djokovicsot. A Wimbledonban döntős cseh Tomas Berdych öt helyet javítva jelenleg a nyolcadik. A juniorok között egyesben győztes Fucsovics Mártont jelenleg 1533. helyen jegyzik a férfi világranglistán.

A női rangsort továbbra is az amerikai Serena Williams vezeti, aki idén egyesben negyedszer nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokságot. A selejtezőből indulva a harmadik fordulóig menetelő Arn Gréta 27 helyet ugorva jelenleg a 109. Szávay Ágnes és Czink Melinda egyesben már az első fordulóban kiesett, előbbi mégis javított egy helyet, jelenleg a 49., utóbbi viszont kettőt visszalépett, így momentán csak a 72. helyen áll.