Paraguay – Spanyolország 0-1

Johannesburg, Ellis Park Stadion

Összefoglaló:

Ha azt vesszük, hogy végül mindkét oldalon kimaradt a 11-es, és a spanyolok nem kaptak meg egy jogos büntetőt, igazságos eredmény született. Az ibériaiak mindenképpen többet tettek a győzelemért, Paraguay jobbára a védekezésre rendezkedett be.

Cardozo sír, ezt tette például a japán Komano, a ghánai Gyan is, ők már kihagytak büntetőt ezen a világbajnokságon. Kihagyott már David Villa is, de ő képes volt öt gólt szerezni egyéb úton-módon a tornán.

Casillas ismét bizonyította, hogy Victor Valdes és Reina mellett nem véletlenül van még mindig ott a keretben, és annak elején. Paraguay még a 88. percben is egyenlíthetett volna, de Santa Cruz és Barrios is Casillasba lőtte a labdát.

Ez azt jelenti, hogy a világbajnokságon a legjobb négy között három európai és egy dél-amerikai csapat szerepel majd.

Eredmény: Paraguay – Spanyolország 0-1 (0-0) gól: David Villa (82.)

Az elődöntő párosítása: Németország – Spanyolország, Uruguay – Hollandia

95. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, SPANYOLORSZÁG KÉSZÜLHET NÉMETORSZÁG ELLEN!

Ápolás 91’
Sergio Ramos
Santana sípcsontja találta el a szemét.

90. PERC: 3 percet hosszabbít a játékvezető.

VÉDÉS 89’
Casillas, Spanyolország
Barrios, majd Santa Cruz lövését védte!!!!

DAVID VILLA TALÁLATA:

SÁRGA LAP 88’
Santana, Paraguay
Busquetset könyökölte le.

PUYOL ÉS CARDOZÓ HARCA:

82. PERC: Iniesta játszotta tisztára magát, vitte középre, majd Pedrónak passzolt. Ő ellőtte, a kapufáról kivágódó labda David Villát találta meg. Villa lőtt, a labda először a bal kapufára, majd a jobbra pattant, ezután kötött ki a hálóban. Vezetnek a spanyolok! 0-1!

Pedro kapufája után vágta a hálóba.

80. PERC: Nagyon izgalmas 10 perc maradt hátra, a spanyolok semmiképpen sem szeretnének a 11-esekre támaszkodni. A 60. perc tájékára visszagondolva elképzelhető, hogy Paraguay sem.

CSERE 75’
Xabi Alonso helyett Pedro.

75. PERC: Xavi lőtt 20 méterről, alig mellé.