Argentína – Németország 0-4

Fokváros, Green Point Stadion.

Összefoglaló: Jól indult a mérkőzés, a harmadik percben a világbajnokság felfedezettjének titulálható Müller bólintott a hálóba – ez volt a Nationalelf 200. vébé gólja -, megadva ezzel egy jó meccs alaphangját.

A folytatásban feljavultak az argentinok, a második felvonás elején pedig az egyenlítés is benne volt Diego Maradona csapatának játékában, de egy elhalónak tűnő német támadást Müller a földön fekve megmentett, szöktetése és Podolski álompassza után Klose talált Romero kapujába, gólt szerezve ezzel a 100. válogatott meccsén.

Ez mintha megfogta volna Argentínát, egy kisszöglet után Schweinsteiger csinált bohócot a komplett dél-amerikai védelemből majd gólt lövetett Friedrich-el.

Az utolsó percekben Klose forgatta meg a kést az Albicelestében, így a vége kiütéses, 4-0-ás német siker lett.

Eredmény:
Argentína – Németország 0-4 (Müller 3., Klose 68., 89., Friedrich 74.)

Klose második gólja:

92. PERC: A meccs utolsó momentumaként Neuer védte Messi lövését, a vége 4-0-ás német siker lett!

89. PERC: Egy belöbbölt labdára érkezett teljesen egyedül a tizenegyes pont magasságában és a hálóba passzolt, ezzel már a mádosik gólját szerzi 100. válogatott meccsén, 0-4!

Müller helyett Trochowski a gyepen.

81. PERC: Kroos ha már beállt gondolta kiveszi a részét a gálameccsből, de távoli löketét Romero öklözte ki.

Argentína
Dia Maria helyetta sógor, Agüero a pályán.

74. PERC: Egy kisszöglet után Schweinsteiger cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd miután mindenkit becsapott, Friedrich elé tálalt aki nem hibázott, 0-3!