Uruguay – Ghána 1-1 (11-esekkel 4-2)

Fokváros, Green Point Stadion.

FRISSÍTÉS

Összefoglaló: Hihetetlen drámán vagyunk túl…

Az első felvonásban sokáig Uruguaynak állt a zászló, ehhez képest Muntari egy távoli bombával megszerezte a vezetést Ghánának. Fordulás után simét Uruguay vette magához a kezdeményezést, melynek az 55. percben lett meg az eredménye: Forlán egy szabadrúgást tekert a kapu hosszú oldalába, bár Kingson foghatta volna, ha nem mozdul el a másik riányba a lövés pillanatában.

A rendes játékidőben nem született meg a döntés, így következhetett a hosszabbítás, melynek egészen a végéig kellett várni az érdemi eseményekre: Pantsil szabadrúgása után Appiah lőhetett közelről, a gólvonalon blokkolták a kíséreltét, majd Asamoah fejelhetett, Suarez azonban kézzel kiütötte a gólvonalról, a játékvezető piros lapot kapott és büntetőt ítélt. A labda mögé Gyan lépett oda, de a magabiztosságáról híres támadó a lécre bombázott, jöhettek a büntetők.

Gyan hatalmas lélekjelenlétről tett tanúbizonyságot, amikor belőtte az első ghánai próbálkozást, később azonban Muslera Mensah és Adiyiah lövését is hatástalanította, és mivel a túloldalon senki nem hibázott, így Uruguay jutott a legjobb négy közé, ahol Hollandia lesz az ellenfele.

Eredmény:
Uruguay – Ghána 1-1 (Forlán 55. ill. Muntari 47.) – 11-esekkel 4-2

Gyan hosszabbítás végén elhibázott büntetője:

Abreu minden rutinjával emelte a hálóba, 4-2-vel Uruguay jutott az elődöntőbe, 1970. óta először!

Adiyiah lövését fogta Muslera, 3-2!

Pereira is elrontotta, fölé bombázott, 3-2!

Mensah, a ghánai csapatkapitány hibázik először, Muslera fogta a gyengécske büntető, 3-2!

Scotti, Uruguay: a kapus helyére lőtt, 3-2!

Appiah, a ghánai legenda: Muslera beleért, de bement, 2-2!

Victorino: ő is bevágta, 2-1!

Gyan bevállalós, ő áll oda elsőként ghánai oldalról: bevarrta a felsőbe, 1-1!

Forlán lövi az elsőt: Magabiztosan belőtte, 1-0!

122. PERC: Ezek a jelenetek… Az utolsó percekben előbb az egyik dél-amerikai védő mentett a gólvonalon Appiah közeli lövésénél, majd Asamoah fejesét Suarez kézzel ütötte ki, amiért a játékvezető piros lapot adott és büntetőt ítélt. Gyan állt a labda mögé, azonban a lécet találta el, így vége lett a hosszabbításnak, jöhetnek a büntetők!

TIZENEGYES 122’
Gyan, Ghána
A lécre lőtte!
PIROS LAP 121’
Suarez, Uruguay
Kézzel ütötte ki a labdát a gólvonalról.
SZABADRÚGÁS 121’
Pantsil, Ghána
Kézzel ütötték ki.

118. PERC: Egy hatalmas bedobás után Boateng fejelhetett közelről, de mellé bólintott.

SZÖGLET 117’
Asamoah, Ghána
Kettőt rúghatott egymás után.

115. PERC: Micsoda jelenetek! Scotti mentett a földön fekve Gyan elől, a társa gólvonal elől vágta ki a labdát.

114. PERC: Forlán vette le a labdát a tizenhatoson belül, megnézte a felső sarkot és ballal lőtt, de szélesre szabta a löketet.

112. PERC: A játékosok már nagyon fáradtak, minden bedobás, pontrúgás nagyon lassan kerül elvégzésre.

110. PERC: Asamoah Gyan érkezett középen egy betekert labdára de fölé bólintott.

KÖZÉPKEZDÉS 106’
Ghána
Megy a második félidő.

106. PERC: Vége a hosszabbítás első félidejének, a ráadásban eddig nem láthattunk gólt.

105. PERC: Egy minututm a hosszabbítás hosszabbítása.

Suarez esett rá a térdére.

98. PERC: Most is lehetett volna büntetőt fújni, Scotti kezében akadt el Gyan lövése, plusz Gyant is felrúgta, a támadót még mindig ápolni kell.