Spanyolország – Portugália 1-0

Fokváros, Green Point Stadion, 62955 néző.

Összefoglaló: Spanyolország nyomta meg inkább a meccs elejét, azonban a portugál játékosok fokozatosan rázódtak bele a játékba, előbb Ronaldo szabadrúgásánál, majd Tiago bombájánál kellett észnél lennie Casillasnak.

Fordulás után is a spanyol dominancia jellemezte a játék képét, David Villa pedig a 63. percben lesgyanús szituációból megszerezte a vezetést.

A folytatásban Carlos Queiroz fiai nem tudtak kellőképpen felpörögni, ráadásul Costát a semmire kiállította a játékvezető – Capdevila fitogtatta színészi képességeit -, így maradt az 1-0.

Portugália ezzel egyetlen kapott góllal is idő előtt búcsúzni kényszerült, míg a spanyolok tovább javítottak az örökmérlegen.

Cristiano Ronaldo mintha pályán sem lett volna, annyira eltűnt, momentumai sem voltak.

Eredmény:
Spanyolország – Portugália 1-0 (Villa 63.)

94. PERC: Továbbjutott az Európa-bajnok, Portugália mindössze egyetlen gólt kapott a dél-afrikai világbajnokságon, ám azt pont a legrosszabbkor, a vége 1-0!

CSERE 93’
Spanyolország
Xabi Alonso helyett Marchena a pályán.

90. PERC: Három perc a ráadás.

90. PERC: Cristiano Ronaldo tette fel mai teljesítményére a koronát, távoli lövése az alapvonalon túlra gurult, gúnyos morajt teremtve a lelátón.

PIROS LAP 89’
Costa, Portugália
Capdevila játszotta el a nagyhalált.
CSERE 88’
David Villa helyett Pedro folytatja a helyén.

87. PERC: llorente második helyzetét hagyta ki. David Villa emelt a tizenegyes pont magasságára, a csereként beálló támadó pedig ha centikkel is, de mellé csúsztatott.

85. PERC: A portugálok most megpróbálnak támadni, egyelőre kevés sikerrel.

SÁRGA LAP 80’
Portugália
Tiago rúgta fel Villát.

77. PERC: David Villa szánta el magát lövésre jó 30 méterről, Eduardo csak öklözni tudta a bitang erős löketet.

SÁRGA LAP 74’
Alonso, Spanyolország
A vébé első spanyol sárgája.

72. PERC: mendes Pepét, Liédson Simaót váltja a portugáloknál, ezzel Carlos Queiroz kihasználta mind a három cserelehetőségét.

Veszélytelen volt.

70. PERC: Sergio Ramos csinálta meg magának a lövőhelyzetet, Eduardo védett hatalmasat.