Németország – Anglia 4-1

Bloemfontein, Free State Stadion, 40 510 néző

Összefoglaló:

A németek precízek, pontosak és gyorsak voltak, magabiztosan győzték le a gyermeteg hibákat elkövető angolokat. Az első félidőben még szoros volt a küzdelem, bár a 2-0-s részeredményt könnyen érték el a németek. Özilt nem tudták tartani a védők, de Podolski is fickándozott az angolok szorításában.

Lampard meg nem adott gólja más megvilágításba helyezte volna a második félidőt, de ezen már kár gondolkodni. A németek profi együttes módjára azonnal büntettek, és kihasználták a gyorsaságukat. Fabio Capello ezzel együtt bosszús lehet, hogy saját rögzített helyzeteikből, a pálya teljes átrohanása után kaptak gólokat, ez egy világbajnoki nyolcaddöntőben megengedhetetlen.

A német válogatott ismét bizonyította, hogy éles helyzetben nagyon nehezen hibázik, várhatka az Argentína-Mexikó meccs győztesét.

Eredmény: Németország – Anglia 4-1 gólok: Müller (2), Podolski, Klose, illetve Upson

90+2. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A NÉMETEK MAGABIZTOSAN GYŐZTEK!

90. PERC: 2 perc lesz a hosszabbítás.

Khedira lesre futtatta.

86. PERC: Anglia feladta, a németek úgy adogatnak, ahogy csak akarnak.

NAGY HELYZET VOLT – DE KIMARADT (Fotók: Geberle Berci)

CSERE 83’
Németország
Kiesling érkezett Özil helyett.
SÁRGA LAP 82’
Johnson, Anglia
Özilt állította meg.

81. PERC: Anglia még sohasem vesztett el világbajnoki mérkőzést két gólnál nagyobb különbséggel.

NÉMET BOLDOGSÁGHORMON – MÁSKÉNT – BUDAPEST, 2010. 06. 27.

SZOMORÚ ANGOLOK A SZABADSÁG TÉREN, BUDAPESTEN:

74. PERC: Nos, eldőlni látszik a mérkőzés. Mindkét német gól egy hihetetlen gyors kontratámadás végén született. Először Lampard szabadrógását követően indultak meg Löw fiai. Az első gólnál Schweinsteger lőtt középre a bal oldalról, Müllernek már nem volt annyira nehéz dolga. 3-1! A második gól előtt Özil volt gyors, mint egy expressz vonat, ő is beadta, és az ő passzát is bevágta Müller. A gól előtt angol bedobás következett a szögletzászló közeléből! 4-1! A kétgólos Müller lejött a pályáról. Anglia szomorú.