Koreai NDK – Elefántcsontpart 0-3

Nelspruit, Mbomela Stadion, 26 000 néző

Összefoglaló:

Elefántcsontpart megtette a kötelezőt, legyőzte a Koreai NDK csapatát. Jól indult a találkozó a számukra, hiszen Yaya Toure és Romaric góljával 20 perc alatt két gólt szereztek. Ekkor felsejlett a remény egy nagyon nagy arányú győzelemre, ez azonban nem jött össze. Korea tartotta magát, és a 7-0-as bukás után tisztességgel lehozta a meccset.

A másik találkozón 0-0 lett a végeredmény, ami azt jelenti, hogy Portugália kapott gól nélkül, de második helyezettként jutott a következő körbe.

Eredmény:

Elefántcsontpart – Koreai NDK 3-0 (Y. Toure, Romaric, Kalou)

A G-csoport végeredménye:

1. Brazília 7 pont (5-2)
2. Portugália 5 pont (7-0)

3. Elefántcsontpart 4 pont (4-3)
4. Koreai NDK 0 pont (1-12)

95. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! 3-0 A VÉGE!

93. PERC: Elefántcsontpart szépen búcsúzik a világbajnokságon, talán, ha könnyebb csoportba kerülnek és Drogba teljesen egészséges, lett volna esélyük a 16 közé kerülésre.

90. PERC: 5 perc a hosszabbítás.

Doumbia lesgólt szerzett.

86. PERC: Pak Nam Csol ütött, de nem kapott lapot.

SZÖGLET 85’
Eboue beadását vágták ki.

83. PERC: Boka ismét remekül adott, be második gólpasszát adta, ezúttal Kalou érkezett középen, felugrott, és kapásból a jobb sarokba helyezte a Jabulanit. 0-3!

GÓÓÓL 83’
Kalou, Elefántcsontpart
Boka passzát vágta be.

81. PERC: Tae Se nagyon nagy helyzetben volt, két védőt is kicselezett Csol remek passza után, de a végén még ott volt egy afrikai, aki menteni tudott.

SZÖGLET 80’
Eboue harcolta ki, és lőtte, Guk lehúzta.
CSERE 79’
Romaricot hozta le Eriksson, Doumbia be!
VÉDÉS 79’
Barry, Elefántcsontpart
Csol küldte kapura a labdát.

78. PERC: Tae Se került helyzetbe, de három védő nyakában kellett volna kapura fordulnia, ez pedig nem sikerült.

76. PERC: Romaric nagyszerűen játszik, majdnem minden támadásban aktívan részt vesz.

75. PERC: 24-4 (!) a kapuralövések aránya, mondani sem kell, kinek a javára.

71. PERC: Salamon Kalou lőtt kapura, de a koreai kapus résen volt, még akkor is, amikor kipattant róla a labda. Szerencséjére nem ólálkodott ott senki.

70. PERC: Húsz perc van hátra, kicsit fel kéne pörgetni, fiúk!