Szlovákia – Olaszország 3-2

Johannesburg, Ellis Park Stadion.

Összefoglaló: Az már az első félidőben is látszott, hogy Szlovákia jobban akarja a győzelmet, ennek megfelelően Vittek – aki északi szomszédunk történelmi első vébé gólját szerezte Új-Zéland ellen – megszerezte a vezetést De Rossi eladott labdája után.

A fordulást követően az olaszoknak kellett volna támadóbban fellépnie, ehhez képest egy újabb védelmi hiba után Vittek duplázta meg az előnyt, elúszni látszottak Olaszország továbbjutási esélyei.

A 81. percben aztán Di Natale pofozott be közelről egy kipattanót, majd Quagliarella találatát érvénytelenítette a játékvezető, slusszpoénként pedig a percekkel azelőtt beálló Kopunek talált be az ismét elalvó olaszokank.

Úgy tűnt már nincs tovább, de Quagliarella lőtt egy szabályos gólt is, több azonban már nem született a meccsen, így Olaszország címvédő létére már a csoportmeccsek után búcsúzni kényszerül a tornától, ráadásul utolsó lett az F jelű négyesben.

Szlovákia Paraguayjal együtt továbbmegy a nyolcaddöntőbe.

Eredmény:
Szlovákia – Olaszország 3-2 (Vittek 25., 73., Kopunek 89. ill. Di Natale 81., Quagliarella 92.)

Itt még éltek a remények:

96. PERC: Vége a mérkőzésnek, Olaszország címvédő létére csoportutolsóként búcsúzott gyenge játékkal. Szlovákiának ez a 3-2-es győzelem továbbjutást ért.

19-ről emelt a hálóba.

90. PERC: 4 perc a hosszabbítás.

89. PERC: Egy bedobás után állt le az egész olasz védelem, Kopunek kilépett a labdával és a kirobbanó Marchetti fölött a hálóba lőtt, 3-1!