Paraguay – Új-Zéland 0-0

Polokwane, Peter Mokaba Stadion, 40 000 néző

Összefoglaló: Túl sokat erről a mérkőzésről nem lehet mondani, pontosabban egy valamit mindenképpen. Új-Zéland önmagához képest remekül teljesített, parádésnak mondható a három döntetlen a csoportban.

Paraguay a dél-amerikai csapatokhoz hasonlóan magabiztosan menetelt a csoportban, ott a helye a legjobb 16 között. Szlovákia Olaszország 3-2-es legyőzésével bizonyított a kétkedőknek, és készülhet Hollandia ellen.

Az F-csoport végeredménye:

1. Paraguay 5 pont (3-1)
2. Szlovákia 4 pont (4-5)

3. Új-Zéland 3 pont (2-2)
4. Olaszország 2 pont (4-5)

Időközben az a találkozó is véget ért a 97. percben, Olaszország utolsó helyen végez, és szégyenszemre, címvédőként esik ki a világbajnokságon.

94. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, MARADT A GÓL NÉLKÜLI DÖNTETLEN, A MÁSIK MECCSEN PEDIG 40 MÁSODPERC!

92. PERC: Szlovákia-Olaszország 3-2, ott 4 perc lesz a hosszabbítás!

90. PERC: 3 perc hosszabbítás lesz!

SZABADRÚGÁS 90’
Paraguay
Lockhed vállal leütötte Benitezt.

88. PERC: Ki gondolta volna, hogy még a 88. percben is arról beszélgethetünk, hogy Új-Zéland is továbbjuthat. Elég egyetlen apró pici gól, és világszenzációnak lehetünk tanúi. Ha az már nem az, hogy még veretlen Új-Zéland. Időközben Szlovákia újra kétgólos előnyre tett szert. Szlovákia-Olaszország 3-1!

LES 87’
Új-Zéland
Wood maradt elől.
SZABADRÚGÁS 86’
Új-Zéland
Beívelték, és ott bármi lehet, most nem lett.
SZABADRÚGÁS 85’
Paraguay
Ismét 30-ról, ez gyengébb volt.

83. PERC: Ezen a találkozón nincsenek izgalmak.

82. PERC: Olaszország szépített! 2-1 Szlovákiának.

Peston, Új-Zéland
Benitez lövését védte hatalmas bravúrral.

74. PERC: Szlovákia 2-0-ra vezet Olaszország ellen!

73. PERC: Továbbra sem rágjuk le a körmeinket, egy-egy Morel-szabadrúgás érdemel említést, az is csak azért, mert mindegyiket ő lövi.

70. PERC: Legutóbb Belgium ért el három döntetlent világbajnoki csoportban, 1998-ban. Most Új-Zéland íratkozhat fel a foci vébék történetéről szóló képzeletbeli könvy eme fejezetébe.

CSERE 66’
Új-Zéland
Fallon le, Wood be! Ő még csak 18!

68. PERC: A paraguayi kapitány tehát csatárt hozott be, az egyik dortmundi be, a másik lejött. Valdez egyébként sántikálva hagyta el a gyepet, ez nem túl jó előjel a következő mérkőzés előtt.