Dánia – Japán 1-3

Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion.

Összefoglaló: Az első félidőt a dánok kezdték jobban, azonban két fantasztikus szabadrúgást követően Japán 2-0-ra elhúzott, Honda és Endo voltak az elkövetők.

Fordulás után kissé felpörgette a meccset Dánia, azonban így sem tudták nyomás alatt tartani az ázsiai kaput. A 80. percben aztán eljött a megváltás, az igen sok ziccert kihagyó Tomasson állhatott oda egy Agger lökéséért megítélt büntetőhöz: a veterán támadó pontrúgását védte a szenzációs napot kifogó Kawashima, a kipattanót azonban a hálóba emelte a csatár – ismét nyílttá vált a meccs.

Egészen a 87. percig, amikor a japán csapat motorja, Honda csinált bolondot a védőkből, centerezése után a csereként beálló Okazaki gurított a hálóba beállítva ezzel az 1-3-as végeredményt.

Az E csoportból így a százszázalékos Hollandián kívül Japán válogatottja kvalifikálta magát a nyolcaddöntőbe, míg Dánia és a pont nélkül záró Kamerun számára véget ért a vébé.

Tomasson szépítő találata:

95. PERC: Mégiscsak vége lett a meccsnek, Japán magabiztos játékkal nyert 3-1-re, ezzel továbbjutott Hollandia után másodikként a csoportból a nyolcaddöntőbe.

94. PERC: A játékvezető még nem akart véget vetni a találkozónak, így Honda lövésénél Sörensennek kellett védenie.

SZÖGLET 92’
J. Poulsen, Dánia
Két kornert is rúghatott.
CSERE 91’
Japán
Inamoto jön Endo helyére.

90. PERC: Négy perc a ráadás.

CSERE 88’
Japán
Konno váltja Okubót.

87. PERC: Honda csinált bolondot a komplett dán védelemből, majd középre passzolt az üresen álló, nemrég beálló Okazakinak, aki az üres kapuba gurította a labdát, 1-3!

GÓÓÓL 87’
Okazaki, Japán
Honda lövetett gólt a társsal.

86. PERC: Okubo lőhetett, azonban a labda középre tartott, így nem okozott gondot Sörensennek.

84. PERC: Mindeközben Hollandia ismét vezet.

SZÖGLET 83’
Honda, Japán
Jobbról lőtték be.

81. PERC: A veterán játékos bűn rosszul lőtte, Kawashima védeni tudott, azonban kipattant róla a labda, amit már belőtt a csatár, 1-2!

GÓÓÓL 81’
Tomasson, Dánia
A büntetőt kihagyta, de az ismétlést már berúgta.
TIZENEGYES 80’
Dánia
Aggerrel szabálytalankodtak.

79. PERC: Megnyomják a dánok itt a meccs végét, Larsen lőtt a keresztlécre.