Ghána – Németország 0-1

Johannesburg, Soccer City, 83 391 néző

Összefoglaló:

Kezdjük a legfontosabbal: Anglia-Németország és Ghána-Egyesült Államok találkozót rendeznek a következő körben. A németek, ha nehezen is, amolyan angol módra 1-0-ra verték utolsó csoportellenfelüket, míg a másik találkozón nem nyertek a szerbek, holott előzetesen ezt vártuk volna.

A németek Özil egyéni villanásának köszönhetik a sikert, mellette Schweinsteiger játszott jól, és Lahm, míg a másik oldalon Gyan és Ayew volt elemében.
A meccs embere Özil lett, nem véletlenül.

Ausztrália a világbajnokság talán legszimpatikusabb kiesője, hiszen a szerbeket legyőzték, míg Ghána ellen tíz emberrel is hősiesen védekeztek.

A D-csoport végeredménye:

1. Németország 6 pont (5-1)
2. Ghána 4 pont (2-2)

3. Ausztrália 4 pont (3-6)
4. Szerbia 3 pont (2-3)

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, NÉMETORSZÁG ÉS GHÁNA A KÉT TOVÁBBJUTÓ!

CSERE 92’
Ghána
Ayew helyett Adiyiah.

90. PERC: Három perc lesz a hosszabbítás.

88. PERC: Neuer nagyon pepecselt a kirúgással, Simon játékvezető megintette – szóban.

83. PERC: Schweinsteiger combja láthatóan meghúzódott, ez érzékeny veszteség lenne a következő körre. Időközben szépített Szerbia, ott 2-1 az állás. Ha még egy gólt szereznek a szerbek, továbbmennek, hiszen 3-3 lesz a gólkülönbségük, Ghánáé pedig 2-2.

MEHMET ÖZIL TALÁLATA:

75. PERC: Ausztrália csak abban az esetben juthat tovább, ha még legalább két gólt szerez, vagy Németország szerez további két találatot.

73. PERC: Ausztrália 2-0-ra vezet Szerbia ellen Holman góljával!

CSERE 72’
Németország
Jansen jött Boateng helyett.
Ápolás 71’
Sarpei
Podolski lövése találta el a fejét.

69. PERC: Cahill vezetést szerzett Ausztráliának!

CSERE 68’
Németország
Trohovski jött Müller helyett.
SZÖGLET 67’
Ghána
Nem lett belőle semmi!

66. PERC: Asamoah Gyan sarokkal adta középre la labdát a 16-oson belül, de Lahm kivágta a labdát.

65. PERC: Ghánának mindenképpen magasabb sebességi fokozatba kell kapcsolnia, mert vereségével kieshet. Özil egyébként középről, 18 méterről nagyon eltalált lövéssel szerzett vezetést. Müller jó helyen találta őt. 0-1!