Nigéria – Dél-Korea 2-2

Durban, Moses Mabhida Stadion, 70 000 néző

Összefoglaló:

Nigéria nem tudott élni a lehetőséggel, hiszen vezetése után nem tudta megtartani előnyét. Még akkor is lett volna esélye a továbbjutásra, amikor már 2-2 volt a mérkőzés állása, hiszen Martins két alkalommal is nagy helyzetben válaszott rossz megoldásokat – nemkülönben Yakubu, még 1-2-nél, amikor kihagyhatatlan szituációban lőtt a kapu mellé.

Dél-Korea nem fáradt el a találkozón, többen ettől tartottak, ok nélkül. Nem először bizonyítják, hogy rengeteget futnak, ezen a meccsen összesen 107 kilométert tettek meg a csapat játékosai.

Dél-Korea 8 évvel ezelőtt ugyanezen a napon jutott tovább Spanyolország ellen az elődöntőbe a hazai rendezésű világbajnokságon, ezúttal “idegenben” is bizonyítottak Parkék.

A nyolcaddöntő már ismert párosításai: Mexikó-Argentína, Uruguay-Dél-Korea

94. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! ARGENTÍNA MELLETT DÉL-KOREA A TOVÁBBJUTÓ!

CSERE 93’
Dél-Korea
Csu Jong helyett Dong Jin érkezett.

90. PERC: Három perc hosszabbítás, közben Obinna megint távolról próbálkozott, és ezúttal sem sokkal ment a kapu mellé a labda.

90. PERC: Odinna lőtte távolról, nem sokkal mellé.

88. PERC: Argentína 2-0 arányban vezet Görögország ellen.

YAKUBU 11-ESE:

82. PERC: Ha Nigéria gólt lő, továbbjut.

80. PERC: Martins ugrott ki, egyedül állt a kapussal szemben, de óriási helyzetben a kapu mellé emelt. Ez nagy ziccer volt, már csak azért is, mert Argentína megszerezte a vezetést Görögország ellenében. Azt a találkozót ITT követheti!

Veszélyes lapos lövést védett.

76. PERC: Park kapta a labdát a jobb szélen, egy cselsorozat végén az oldalhálóba lőtt.

Ápolás 75’
Obasi, Nigéria
SZÖGLET 74’
Dél-Korea
Csu Jong harcolta ki.

73. PERC: Nagyon nagy meccs, Dél-Korea a buta bekapott gól óta folyamatosan támad, Nigéria azóta nem tudott eljutni az ázsiai csapat 16-osáig.