Szlovákia – Paraguay 0-2

Bloemfontein, Free State Stadion, 15 000 néző

Összefoglaló:

Paraguay sokkal többet tett a három pont megszerzéséért, így megérdemelten győzött. Hiába próbálkoztak Weiss tanítványai, ez összesen 1, azaz egy kapura tartó lövésben mutatkozott meg. A dél-amerikaik azzal együtt is veszélyesebben és aktívabban fociztak, hogy lesre például egyszer sem futottak (a szlovákok háromszor is megtették ugyanezt).

A meccs legjobbjának Verát választották, nem véletlenül. Az Atlas középpályása a gól mellett is igen aktív volt, a legtöbb támadásban részt vett. A szlovákok szürke focijával szemben a paraguayiak félgőzzel is hozták a győzelmet.

Az F-csoport állása:

1. Paraguay 4 pont 3-1 – 2 mérkőzés után
2-3. Olaszország és Új-Zéland 1 pont 1-1 – 1 mérkőzés után
4. Szlovákia 1 pont 1-3 – 1 mérkőzés után

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, PARAGUAY ELSŐ GYŐZELMÉVEL 4 PONTOS, A SZLOVÁKOKNAK CSODA KELL A TOVÁBBJUTÁSHOZ!

A MINDENT ELDÖNTŐ PARAGUAYI TALÁLAT:

VÉDÉS 91’
Villar, Paraguay
Vittek óriási löketét védte nagy bravúrral!

90. PERC: 4 percet hosszabbít a játékvezető.

CSERE 88’
Paraguay
Vera helyett Barretto a pályán!

86. PERC: A szlovák védők elfelejtették, hogy nekik meg kell akadályozni az ellenfél támadásait. Paraguay a térfél közepéről végzett el szabadrúgást, a beívelt labda után Da Silva és Cardozo egymást zavarta. Da Silva végül középre passzolt, Riveros pedig egy csel után a kapu jobb oldalába lőtt. Elkerülhető gól lett volna, Paraguay a siker küszöbén. 0-2!

GÓÓÓL 86’
Riveros, Paraguay
Egy szabad után szabadon hagyták!

84. PERC: Oscar Cardozo, a Benfica csatára először lép pályára ezen a világbajnokségon, sérülését követően. Ő a portguál gólkirály, valamint az Európa Liga gólkirálya. Saláta Kornél korrekt játékkal mutatkozott be a vébén.

Barrios le, Oscar Cardozo be!!

81. PERC: Csordogál a találkozó, amolyan Nyíregyháza-Kaposvár színvonalon – nem megbántva ezzel az említett két csapatot.

77. PERC: Torres szánta el magát egy lövésre, a labda a kapu feletti póznát találta el. De legalább próbálkozott.

Ápolás 73’
Alcaraz, Paraguay
Vitekkel ütközött, rosszul ért talajt.

72. PERC: Paraguay aktívabb lett. Santa Cruz adott be balról, Vera a földre pattintott fejessel majdnem bevette a kaput.