Élet-Stílus

Szombati eredmények

admin
admin

2010. 06. 19. 23:33

Egy szám kivételével az esélyesek sikerét hozták a szombat délelőtti 1000 méteres döntők a szegedi Maty-éren zajló kajak-kenu Európa- és világbajnoki válogatóversenyen.

Atlétika

Csapat-vb
Kalapács:
1. Pars Krisztián 77,83 m
2. Luka Melich (cseh) 72,68
3. Mattias Jons (svéd) 72,58

Súly:
1. Taavi Peetre (észt) 19,67 m
2. Kürthy Lajos 19,66
3. Antonin Zalsky (cseh) 19,51

100 m:
1. Jayson Smyth (ír) 10.27
2. Francis Obikwelu (portugál) 10.28
3. Matic Osovnikar (szlovén) 10.42

6. Németh Gergely 10.57

400 m:
1. Jonathan Borlee (belga) 44.99
2. David Gillick (ír) 45.29
3. Sebastjan Jagrinec (szlovén) 46.19
4. Deák-Nagy Marcell 46.22 – junior országos csúcs

1500 m:
1. Jakub Holusa (cseh) 3:43.00 p
2. René Stokvis (holland) 3:43.44
3. Kristof Van Malderen (belga) 3:43.46

6. Szemeti Péter 3:44.85

5000 m:
1. Rui Pedro Silva (portugál) 13:48.87 p
2. Mark Christie (ír) 13:49.77
3. Végh Tibor 13:53.05

4×100 m:
1. Portugália 39.13 mp
2. Csehország 39.66
3. Hollandia 39.70

9. Magyarország 40.50

Magas:
1. Jaroslav Baba (cseh) 2,28 m
2. Linus Thornblad (svéd) 2,25
3. Stjin Stroobantis (belga) 2,20

11. Harsányi Olivér 2,05

Távol:
1. Michel Torneus (svéd) 7,98 m
2. Marcos Chuva (portugál) 7,96
3. Roman Novotny (cseh) 7,73

6. Ecseki Dániel 7,53

Nők
400 m gát:
1. Zuzana Hejnova (cseh) 54.51
2. Angela Morosanu (román) 56.06
3. Elodie Ouedraogo (belga) 56.74

10. Farsang Evelin 1:00.98 p

Hármas:
1. Svetlana Bolsakova (belga) 14,53 m
2. Snezena Rodic (szlovén) 14,52
3. Adelina Gavrila (román) 14,37

7. Babos Rita 13,29

400 m:
1. Maris Magi (észt) 53.17 mp
2. Zuzana Bergová (cseh) 53.35
3. Bianca Razor (román) 53.54
4. Petráhn Barbara 53.56

800 m:
1. Egle Balciunaite (litván) 2:02.42
2. Mirela Lavric (román) 2:02.66
3. Yvonne Haak (holland) 2:02.70

11. Gyürkes Viktória 2:07.97

100 m:
1. Lina Grincikaite (litván) 11.49 mp
2. Jamile Samuel (holland) 11.51
3. Andrea Ograzeanu (román) 11.55

12. Schmelcz Fanni 12.08

3000 m:
1. Sara Moreira (portugál) 8:53.65 p
2. Papp Krisztina 9:06.15
3. Roxana Barca (román) 9:10.71

Diszkosz:
1. Nicoleta Grasu (román) 63,05 m
2. Vera Cechlová (cseh) 61,59
3. Zinaida Sendriute (litván) 59,28

7. Márton Anita 48,77

3000 m akadály:
1. Jessica Augusto (portugál) 9:24.37 p
2. Fionnuala Britton (ír) 9:42.49
3. Ancuta Bobocel (román)

8. Tóth Lívia 10:18.10

Rúd:
1.Jirina Ptacniková (cseh) 4,50 m
2.Tina Sutej (szlovén) 4,40
3. Angelica Bengtsson (svéd) 4,40
4. Erős Enikő, Elisabete Ansel (portugál) 4,00
4. Rianna Galiart (holland) 4,00

4×100 m:
1. Hollandia 44.45 mp
2. Írország 44.53
3. Svédország 44.85
…9. Magyarország 45.83

Gerely:
1. Barbora Spotaková (cseh) 67,63 m
2. Martina Ratej (szlovén) 59,77
3. Bergje Crolla (holland) 56,04

10. Nagy Xénia 49,33

A pontverseny állása:
1. Csehország 190,5 (férfi: 88,5+női: 102)
2. Svédország 155,5 (80+75,5)
3. Portugália 153 (77+76)

6. Magyarország 127 (70+57)

Kajak-kenu

Válogató, 1000 m:
Férfiak
K-1:
1. Kucsera Gábor 3:35.534 p
2. Gyökös Lajos 3:36.848
3. Noé Milán 3:37.010

K-2:
1. Vereckei Ákos, Kammerer Zoltán 3:13.413
2. Kökény Roland, Szalai Tamás :14.589
3. Holpert Ervin, Petrovics Máté 3:15.975

C-1:
1. Sarudi Pál 3:59.315
2. Korisánszky Péter Dániel 4:02.543
3. Fürdök Gábor 4:03.089

C-2:
1. Tóth Márton, Mike Róbert 3:39.074
2. Varga Dávid, Széles Gábor3:41.366
3. Vass András, Kiss Tamás 3:43.124

Nők
K-1:
1. Kovács Katalin 3:55.349
2. Csipes Tamara 3:55.607
3. Hegyi Zomilla 3:58.067

K-2:
1. Szabó Gabriella, Csipes Tamara 3:34.933
2. Medveczky Erika, Benedek Dalma 3:38.515
3. Csernák Edina, Csernák Petra 3:40.279

Labdarúgás

Vb, Dél-Afrika
Csoportkör, 2. forduló
E csoport:
Hollandia-Japán 1-0
Kamerun-Dánia 1-2

D csoport:

Ghána-Ausztrália 1-1

Női vb-selejtező:
Lengyelország-Magyarország 0-0

Motorsport

Brit nagydíj, 2. szabadedzés
125 kcm:
1. Bradley Smith (brit, Aprilia) 2:16.282
2. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) +0.120
3. Marc Marquez (spanyol, Derbi) +0.142

MotoGP:
1. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 2:04.944
2. Randy De Puniet (francia, Honda) +0.297
3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) +0.404

Moto2:
1. Claudio Corti (olasz) 2:09.972
2. Jules Cluzel (francia) +0.759
3. Scott Redding (brit) +0.856

12. Talmácsi Gábor + 1.963

Időmérő
125 kcm:
1. Marc Marquez (spanyol, Derbi) 2:14.667
2. Bradley Smith (brit, Aprilia) +0.299
3. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) +0.445

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 2:03.308
2. Randy De Puniet (francia, Honda) +0.126
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) +0.278

Moto2:
1. Claudio Corti (olasz) 2:09.624
2. Jules Cluzel (francia) +0.413
3 65 Stefan Bradl (német) +0.789

19. Talmácsi Gábor + 1.553

Tenisz

s’Hertogenbosch, férfi torna, döntő:
Sztahovszki (ukrán)-Tipsarevics (szerb, 7.) 6:3, 6:0

s’Hertogenbosch, női torna, döntő:
Henin (belga, 1.)-Petkovic (német, 7.) 3:6, 6:3, 6:4

Eastbourne, női torna, döntő:
Makarova (orosz)-Azarenka (fehérorosz) 7:6, 6:4

Eastbourne, férfi torna, döntő:
Garcia-Lopez (spanyol, 5.)-Llodra (francia, 8.)

Úszás

Pescara, Olaszország, Settecolli Kupa

Cseh László 1:59.14, 200 m vegyes – 1. hely
Verrasztó Evelyn 2:12.67, 200 m vegyes – 1. hely
Molnár Ákos 2:14.19, 200 m mell – 2. hely
Mutina Ágnes 1:58.28, 200 m gyors – 2. hely
Jakabos Zsuzsanna 2:01.08, 200 m gyors – 3. hely

Vízilabda

Női Világliga:
Oroszország-Magyarország 11-10

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nyíregyháza, 2016. december 27.
Vásárlók egy telekommunikációs üzletben a karácsony utáni leárazás idején Nyíregyháza egyik bevásárlóközpontjában 2016. december 27-én. Az ünnep után megkezdődött az üzletekben a hagyományos év végi leértékelés.
MTI Fotó: Balázs Attila

Jobban élünk, mint tíz éve

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.