Ghána – Ausztrália 1-1

Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion, 30 000 néző

Összefoglaló:

A mérkőzés egyértelmű győztese Ausztrália, amely azok után, hogy az első mérkőzésen elvesztette Cahillt, majd a mai mérkőzésen Kewellt, nem zuhant össze, és nagyszerű csapatjáték mellett megőrizte az esélyét a továbbjutásra.

A meccs elején váratlanul szerzett vezetést a Socceroos, majd ugyanolyan váratlan volt az egyenlítés is. Kewell kezezése a lent feltüntetett videó alapján is véleményes volt.

Ghána folyamatosan támadott a találkozón, de 1-1 után mindig rossz megoldást választottak Asamoah Gyanék. Néha persze hátul is figyelniük kellett, mert az auszik még 9 mezőnyjátékossal is képesek voltak veszélyes helyzeteket teremteni.

Egy nagyon izgalmas találkozón maradt a döntetlen, így ebben a csoportban még bármi lehet. Az utolsó körben Ghána Németországgal, Ausztrália pedig Szerbiával csatázik majd.

A D-csoport állása két mérkőzés után:
1. Ghána 4 pont 2-1
2. Németország 3 pont 4-1
3. Szerbia 3 pont 1-1
4. Ausztrália 1 pont 1-5

95. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!A VÉGEREDMÉNY: 1-1!

Ápolás 93’
Pantsil, Ghána
Vérzik a feje, az orra, összefejelt Kennedyvel.
VÉDÉS 91’
Schwarzer, Ausztrália
Egy távoli lövést hárított.

90. PERC: 3 perc hosszabbítás lesz.

SZÖGLET 90’
Ghána
Két próbálkozás is volt Muntaritól.

89. PERC: A szabadot Muntari tekerte be, Mensah fejelt nagy helyzetben, fölé.

SZABADRÚGÁS 89’
Ghána
Amoah esett el 22 méterre a kaputól.
CSERE 88’
Ghána
Boateng helyett Amoah érkezett 4 percre.
SÁRGA LAP 87’
Moore, Ausztrália
Muntarit buktatta hátulról.

86. PERC: Az ausztrálok nem adják fel, folyamatosan támadnak. Igen, emberhátrányban is.

86. PERC: Annan egyébként Kofi Annan egykori ENSZ-főtitkár unokaöccse.

CSERE 85’
Ausztrália
Wilkshire helyett Rukavytsia.
SÁRGA LAP 84’
Annan, Ghána
Chipperfieldet akasztotta.

81. PERC: Le a kalappal az auszik előtt. Ghána ellen 10 emberrel tudják tartani az eredményt. Ez nem kis teljesítmény.