Németország – Szerbia 0-1

Port Elizabeth, Nelson Mandela Bay, 40 000 néző

Összefoglaló:

Egy nagyon izgalmas meccsen egy kissé váratlan szerb győzelmet jegyezhetünk fel. A németek maguknak tették nehézzé a találkozót és a folytatást is. Klose kiállítása és Podolski elhibázott büntetője megpecsételte a sorsukat.

A szerbek kötéltáncot folytattak ezzel együtt a 90 perc során, hiszen Vidics butasága felért egy félresikerült öngyilkossági kísérlettel. A fegyelmezetlenséget az ausztrálok ellen már nem engedhetik meg maguknak. A meccs embere Stojkovics kapus lett, aki megfogta Lucas Poldi 11-esét. Antics csapatából még Krasicsot emelnénk ki. A Juventus-szal kacérkodó szőke fiú nagyon jól kavart a jobb szélen, beadásai életveszélyesek voltak, az egyikből született meg a gól is.

Az utolsó fordulóban Németország-Ghána és Szerbia-Ausztrália találkozókat rendeznek majd. Izgalmas lett a csoport.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, GYŐZTEK A SZERBEK!

Ápolás 93’
Stojkovics, Szerbia
Begörcsölt a lába.

90. PERC: Három perc hosszabbítás lesz a találkozón.

88. PERC: Szerbia kétszer is megindulhatott, de elszórakozták a létszámfölényüket, pedig eldönthették volna a mérkőzést.

85. PERC: Beszorult a szerb csapat, csak rombolnak a déli szomszédaink.

84. PERC: Podolski középről lőtt, lövése mellésuhant.

84. PERC: Németország 1986 óta nem kapott ki világbajnoki csoportmérkőzésen.

SZÖGLET 82’
Németország
Podolski kisszöglete eredménytelen lett.
SZABADRÚGÁS 82’
Németország
Cacaut buktatták az oldalvonal mellett.

81. PERC: Kacar levehette volna Zigics fejesét, nagy helyzetben inkább azonnal lőtt a jobb oldalon, fölé.

80. PERC: Az utolsó tíz percen belül vagyunk. A szerbek jól tartják magukat, de figyelniük kell a három friss német csatárra. Löw Domenechhel ellentétben a csatárposzton változtatott a kritikus helyzetben.

Petrovics jött be Kuzmanovics helyett.

74. PERC: Krasics adta be a labdát nagyszerűen, Zigics kapufára fejelte a beadást.

SÁRGA LAP 73’
Schweinsteiger, Németország
Akasztásért kapta.

71. PERC: Frissítettek a kapitányok. A labdabirtoklás teljesen kiegyenlített, 52-48 a németek javára. A lövések száma 11, illetve 6 ugyanebben a felosztásban.