Spanyolország – Svájc 0-1

Durban, Durban Stadion, 70000 néző.

Összefoglaló: A találkozó elején a spanyolok irányítottak, azonban a kapuba nem sikerült betalálnia a csapatnak. Az első félidő legnagyobb helyzetét Piqué hagyta ki, miután üresre cselezte magát a tizenhatoson belül a svájci kapus védett nagyot.

Fordulás után a svájciak is mutattak életjeleket, majd az 52. percben egy kesze-kusza támadás végén Fernandes talált be Casillas hálójába. A folytatásban a spanyol nyomás egyre erősödött, Xabi Alonso pedig egy bődületes lövéssel telibe trafálta a lécet, gólt azonban továbbra sem sikerült szereznie Del Bosque fiainak.

A túloldalon majdnem érkezett a kegyelemdöfés, Derdiyok cselezte ki a komplett spanyol védelmet, azonban lövése a kapufáról visszavágódott a mezőnybe. A folytatásban már nem született több találat, így Svájc nagy meglepetésre 1-0-ra legyőzte Spanyolországot.

Eredmény:
Spanyolország – Svájc 0-1 (Fernandes 52.)

Puyol hiába küzdött:

96. PERC: Vége a mérkőzésnek, a vébé eddigi legnagyobb meglepetését láthattuk.

96. PERC: Egy újabb spanyol korner után szállt felé egy kapáslövés.

SÁRGA LAP 94’
Svájc
Yakin kezezett.
SÁRGA LAP 92’
Svájc
Benaglio kapta időhúzásért.

90. PERC: 5 perc a ráadás.

87. PERC: Torres kapkodott el egy kapáslövést.

82. PERC: Barnetta szánta el magát lövésre, azonban ha centikkel is, de fölé lőtt.

CSERE 79’
Svájc
Derdiyok helyett Hakan Yakin a pályán.

79. PERC: Jesus Navas lövése kerülte el centikkel a hosszú alsó sarkot.

CSERE 77’
Spanyolország
Pedro be, Iniesta le.

74. PERC: Hihetetlen mi maradt ki a svájci részről! Derdiyok lépett ki a védők közül, majd megetette a teljes védelmet, ellőtte a labdát Casilla mellett, de a kapufa kisegítette a spanyolokat.

SÁRGA LAP 73’
Inler, Svájc
Navas okoz kényelmetlen perceket a svájcinak.

70. PERC: Xabi Alonso trafálta telibe a lécet, elképesztően nagy bomba volt!

68. PERC: David Villa szolgálta ki nagyszerű labdával Fernando Torrest, a Liverpool ásza azonban nem találta el a felső sarkot. A túloldalon NKufo fejelt mellé.

Egy Villa szabadrúgás:

Svájc vezető gólja:

63. PERC: Iniesta lőtt mellé.

62. PERC: a támadásokat elősegítendő Busquets helyett Fernando Torres, Silva helyett Navas a pályán.

CSERE 62’
Kettőt cserél Del Bosque.

61. PERC: Egyre fokozódik a spanyol nyomás. Most ismét Benglionak kellett villannia, egy remek szöktetésre érkezett ki nagyszerűen a kapujából.

52. PERC: Egy kaotikus jelent után Fernandes találta magát szemben az üres kapuval, átverekedte magát Piquén és közelről a hálóba lőtt a spanyol játékosok nagy meglepetésére. 0-1!