Dél-Afrika – Uruguay 0-3

Pretoria, Loftus Versfeld Stadion, 50 000 néző

Összefoglaló:

A játék minden elemében felülmúlta ellenfelét a kék-fehér válogatott. Az uruguayiak szervezett védekezés mellett indították támadásaikat, és fel tudtak mutatni két olyan játékost, akik a pálya minden szegletében feltűntek.

Diego Forlant választotta a FIFA a meccs legjobbjának, nem véletlenül. Két góljával oroszlánrészt vállalt a magabiztos győzelemből, de megosztva mi Suareznek is odaadjuk ezt a címet. Nem vagyunk benne biztosak, hogy az őszt még az Ajaxban kezdi a srác.

Dél-Afrika feltehetően elbúcsúzott a világbajnokságtól, hiszen 1 pontja van, míg Uruguay 4 ponttal alighanem a következő körben jutott.

Eredmény: Dél-Afrika-Uruguay 0-3
gólok: Forlan (2), A. Pereira

Az urugayiak 2. gólja:

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! Uruguay 3-0-ra legyőzte a házigazda Dél-Afrika együttesét.

95. PERC: A kegyelemdöfés. A meccs három talán legjobb játékosa hozta össze az uruguayiak harmadik találatát. Forlan szögletét még kifejelték a dél-afrikaiak, a labda a jobb oldalra került, ott Suarez kapta, aki szépen beívelte, és a kapu előtt álló Pereira befejelte a labdát a kapuba.

GÓÓÓL 95’
Alvaro Pereira, Uruguay
Suarez-Forlan-Pereira akció.
SZÖGLET 94’
Uruguay
Forlan lövésébe értek bele.

90. PERC: 5 perc hosszabbítás lesz a találkozón, csakúgy, mint a spanyolok meccsén.

CSERE 89’
Uruguay
Perez helyett Gargano a pályán.
CSERE 89’
Uruguay
Cavani helyett Fernandez.

87. PERC: Tschabalala vérszegény lövéssel kínálta meg Muslerát, akinek nem is igazán volt dolga a meccsen. Uruguay jó úton halad a győzelem felé, ráadásul még nem kapott gólt a dél-amerikai együttes.

84. PERC: A dél-afrikai szurkolók igen nagy számban elindultak hazafelé!

Itt Lugano és Dikgacoi harcolt a labdáért, csak éppen azt nem látjuk, hol a labda.

80. PERC: Szóval jogos döntés volt a 11-es is, és Khune kiállítása is. Egy formás támadás végén a kapusnak már nem volt mit tennie, mert Suarez és Cavani is egyedül törhetett kapura. Eldőlni látszik a találkozó. 2-0 Uruguay javára!! Forlan büntetett.

GÓÓÓL 80’
Uruguay
Belőtte a 11-est!!!
CSERE 77’
Dél-Afrika
Joseps kapus jött Pienaar helyett!

80. PERC: Valakit le kell hozni Parreira kapitánynak, a cserekapus percekig készülődik, nem gondolta volna, hogy szerephez jut.