Németország – Ausztrália 4-0

Port Elizabeth, Durban Stadion, 62000 néző.

FRISSÍTÉS

Összefoglaló: Ausztrál helyzettel indult a mérkőzés, német gála lett a vége. Podolski nyitotta meg a gólok sorát a 8. percben, majd az első félidő temérdek helyzete közül Klose lőtt be egyet, így 2-0-val fordultak Joachim Löw fiai.

A második felvonás elején már az ausztrálok is mutattak életjeleket, azonban a mérkőzés játékvezetője ekkor kissé túlzóan egyből pirosat mutatott fel Tim Cahillnek, a kenguruk sorsa ezzel pedig megpecsételődött.

Müller egy jól helyezett lövéssel a 68. percben, Cacau a becserélése utáni pillanatokban talált be, így a Nationalelf megérdemelt, 4-0-ás siker tkönyvelhetett el és sorozatban hatodik vébé-nyitányán hagyta el győztesen a gyepszőnyeget.

Eredmény:
Németország – Ausztrália 4-0 (Podolski 8., Klose 26., Müller 68. Cacau 70.)

93. PERC: Vége a mérkőzésnek, a német válogatott magabiztos játékkal nyert 4-0-ra.

SÁRGA LAP 92’
Cacau, Németország
Műesésért.
SZÖGLET 92’
Wilkshire, Ausztrália
Jobbról jött a szöglet, majd balról.

90. PERC: Három percig játszanak még a csapatok.

84. PERC: Holman pöccintett kapura, Neuer azonban tudja mi a dolga.

82. PERC: Így az utolsó tíz percben, 4-0-ás állásnál megjegyeznénk, hogy Németország válogatottja nyújtja eddig a legmeggyőzőbb teljesítményt.

Gomez váltja Özilt.

70. PERC: Micsoda csere! Cacau robbant be középre egy balról, Öziltől érkező labdára és senkitől sem zavartatva lőtt Schwarzer mellett a hálóba.

GÓÓÓL 70’
Kilőtte a kapu közepét.
CSERE 68’
Németország
Cacau váltja Klosét.

68. PERC: Müller kapott remek labdát, majd a tizenhatos előteréből a bal alsó sarkot vette célba, a játékszer pedig a kapufa érintésével kötött ki a hálóban, 3-0.