Evra: Mexikó ellen kötelező a győzelem

Az Uruguayjal ikszelő franciák nem akarják a Dél-Afrika elleni meccsre hagyni a továbbjutás kivívását.

A négy évvel ezelőtt döntős, pénteken Urugayjal ikszelő franciák egymást követő harmadik világbajnokságukon kezdtek úgy, hogy nem rúgtak gólt. 2006-ban a svájciak (0-0), négy évvel korábban pedig a szenegáliak (0-1) ellen nem sikerült a hálóba találniuk. Raymond Domenech csapata sablonos futballal rukkolt ki első találkozóján Dél-Afrikában, vérszegény támadójátékának következménye a gól nélküli döntetlen – amely egymásutánban már a harmadik ilyen volta francia-uruguayi meccsek sorában.

„A 0-0-ás eredmény azt jelenti, hogy a következő, Mexikó elleni találkozónkon mindenképpen nyernünk kell, miután nem szeretnék győzelmi kényszer alatt futballozni utolsó csoportmeccsünkön a házigazda ellen” – mondta Patrice Evra, a franciák védője.

A franciák Mexikóval június 18-án, Dél-Afrikával 22-én találkoznak.