Uruguay – Franciaország 0-0

Fokváros, Green Point Stadion, 70 000 néző.

Az első percekben pörgős meccset láthattak a nézők, egy többgólos meccsre volt kilátás. Ehhez képest az első félidőben Gourcuff szabadrúgásán, illetve Forlán bombáján kívül nem nagyon jegyezhettünk fel helyzetet.

A második félidőben sem lett jobb a játék, sokáig csak lassan csordogált a mérkőzés. A hajrában aztán a csereként beálló Lodeiro kiállíttatta magát, a gallok pedig megpörgették az utolsó tíz percet.

Probálkozásaik azonban rendre elhaltak a hősiesen védekező uruguayi bekkekben, így a délutáni Dél-Afrika – Mexikó 1-1 után a csoport második döntetlenjét láthattuk, 0-0 lett a vége.

Eredmény:

94. PERC: A Barca játékosának lövése végül levágódott a sorfalról. Ez volt a találkozó utolsó momentuma, a vége 0-0 lett.

SZABADRÚGÁS 94’
Henry, Franciaország
Veszélyes helyről jönnek a franciák.
SÁRGA LAP 93’
Lugano, Uruguay

Fejpárbaj:

90. PERC: Három minutum a ráadás.

Nem sokon múlt.

81. PERC: Az élete első vébé-meccsén csereként beálló Lodeiro gyorsan begyűjtött két sárgát, így igen korán véget ért számára a mérkőzés. Sagnát kicsit ápolni kellett, míg Uruguay 10 emberrel fejezi be a mérkőzést.

Abreu érkezik Suarez helyére.

73. PERC: Suarez tette le a labdát Forlánnak, az Atlético Madrid csatára azonban mellé lőtt, pedig hatalmas helyzet adódott előtte.