Hollandia-Magyarország 6-1

Hollandia-Magyarország 6-1 (1-1)
Amszterdam, Amsterdam Arena. Vezeti: Florian Meyer (német)
Gól: Van Persie (21.), Robben (63., 77.), Sneijder (54.), Van Bommel, (71.), Elia (74.), illetve Dzsudzsák (6.)
Hollandia: Stekelenburg – Van der Wiel, Heitinga (Ooijer, 61.), Mathijsen, Van Bronckhorst – Van Bommel, Van der Vaart (Affelay, 79.) – Kuyt (Robben, 46.), Sneijder, De Jong – Van Persie (Huntelaar, 68.)
Magyarország: Fülöp – Bodnár, Juhász, Horváth Gábor (Vadócz, 79.), Vanczák – Szélesi – Dzsudzsák, Huszti (Lázok, 68.), Bodor – Priskin– Torghelle (Elek Ákos, 58.)

90. perc: vége a találkozónak! újabb súlyos vereségbe szaladt bele az elképzelés nélkül futballozó Koeman-alakulat

85. perc: Robben sérülése borzolja a hazai drukkerek kedélyét – a Bayern ásza bicegve az öltözőbe távozott

79. perc: újabb kettős csere: Horváth helyett Vadócz, Van der Vaart helyére pedig Afellay érkezett

77. perc: a második félidőben pályára lépő Robben harmadik találatát szerzi, 6-1 oda…

77. perc: Lázok kapja a mérkőzés első sárga lapját

74. perc: az éppen pályára lépő Elia tovább növelte az előnyt – a játék képe alapján teljesen megérdemelten

73. perc: Sneijdert Elia váltotta

71. perc: KO! – Van Bommel távoli löketével már hárommal vezetnek a hazaiak

68. perc: újabb cserék mindkét oldalon – Van Persie helyén Huntelaar, Huszti helyén pedig Lázok kap lehetőséget

63. perc: összeomlóban a magyar válogatott – az elemében levő Robben megduplázta csapata előnyét, feladóként megint Van Bronckhorst jeleskedett

61. perc: Van Marwijk is cserél – Heitinga helyén Ooijer a pályán

58. perc: Koeman is cserél – Torghellét az újonc Elek Ákos váltja

54. perc: vezet Hollandia! A magyar gól előtt hibázó Van Bronckhorst beadását Sneijder lőtte éles szögből Fülöp kapujába

53. perc: Robben szerzett lesgólt, maradt az iksz

46. perc: elkezdődött a második félidő, egyelőre egy cserével – Kuyt helyén Robben kapott lehetőséget

Koeman legénysége nem sokat mutatott, de Dzsudzsák egyéni villanása nagyot javít a mérlegen. Ami pedig a hollandokat illeti: valóban edzőmeccset játszanak, Kuyt és Van Persie vezérletével némi túlzással kizárólagosan birtokolják a labdát.

45. perc: vége az első félidőnek

42. perc: kissé leült a találkozó, a hazaiak alighanem már a frissítőkre koncentrálnak

36 perc: és egy kis történelem – a két csapat eddig 12 alkalommal találkozott, a mérleg pedig kiegyensúlyozott: 5-5 győzelem mellett két döntetlen született

36. perc: egy kis programajánló – Hollandia hétfőn, a jelen pillanatban Dél Afrikával meccselő Dánia ellen kezdi vb-szereplését

30. perc: újabb meleg helyzet a magyar kapu előtt: Kuyt beadását Van Persie fejelte mellé

27. perc: nehéz pillanatokat élünk át, miután a gól után sem lankadt a hazai nyomás

24. perc: Kuyt szerez érvénytelen gólt – a verdikt oka: tiltott mezrángatás

21. perc: a labdát szinte kizárólagosan birtokló hazaiak Van Persie találatával egyenlítettek; az előkészítésben az eddig legaktívabb Kuyt jeleskedett

19. perc: Kuyt mély labdájáról éppen csak lemaradt a hosszún érkező Van Bronckhorst…

16. perc: a hollandok erőlködései egyelőre meddőnek bizonyulnak; főleg a picit visszavontabban, Van Persie mögül induló Kuyt van elemében, de kísérleteit egyelőre nem koronázta siker

10. perc: Sneijder távoli szabadrúgásból lőtt mellé

6. perc: Torghelle labdájával Dzsudzsák lépett ki, majd a behátráló Van Bronckhorst mellett, a jobb felsőbe tekert

6. perc: Dzsudzsák góljával vezet a magyar válogatott!!

5. perc: a pálya kifogástalan, de a nagy meleg több cserét is előrevetít

3. perc: vehemensen kezdenek a hazaiak, de Kuyt elől mentenek a mieink

1. perc: a német Meier sípszavára a hollandok kezdték a találkozót

A 130-szoros holland válogatott Edwin van der Saar búcsúztatása vezette fel a találkozót.