Egyenlített a Phoenix

Zsinórban második győzelmét aratva, egyenlített a Phoenix az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Nyugati főcsoportjának fináléjában. A Lakers elleni párharc állása 2-2.

A magyar idő szerinti szerda hajnali összecsapáson a negyedik negyed döntött. Ebben a játékrészben a Sunsnak minden összejött: zsinórban három triplát jegyeztek, egy végül döntőnek bizonyuló, 14-2-es periódust produkálva. A hazaiak legjobbjai a 21 pontig jutó Amare Stoudemire, valamint a négy triplát is jegyző Channing Frye voltak. „Egész este jól ment a dobás. Köszönet illeti a csapattársakat és az edzőt, akik hittek bennem. Büszke vagyok, hogy a Suns mezét viselhetem” – lelkendezett utóbbi a találkozót követően.

Ami pedig a címvédőt illeti: hiába sziporkázott Kobe Bryant 38 ponttal és 10 assziszttal, az ellenfél hárompontosaira nem volt válasza csapatának. Lamar Odom 15 pontot és 10 lepattanót, Gasol 15 pontot jegyzett, de ez sem volt elég a remek zónavédekezést alkalmazó házigazdákkal szemben.