Bajnokokat avattak a „szomszédban”

Partizan és a Salzburg nyerte a szerb, illetve az osztrák futballbajnokságot.

A Partizan sorozatban harmadik, története 22. bajnok címét szerezte meg, miután a szerb bajnokság utolsó előtti fordulójában simán, 3-0-ra győzött a tabellán harmadik OFK otthonában, míg a Crvena zvezda hazai pályán botlott az újonc Borcsával szemben.

Az aranyérem sorsa tulajdonképpen már a május 8-án lejátszott fővárosi derbin eldőlt, amelyen a Partizan Radoszav Petrovics bombagóljával 1-0-ra legyőzte az üldözőjét.

Ausztriában az utolsó forduló előtt éllovas Red Bull Salzburg nyerte a pontvadászatot. A címvédő villámgyorsan, mindössze 16 perc előtt eldöntötte a Sturm Graz elleni idegenbeli találkozóját (2-0), így Sáfár Szabolcs csapata, az üldöző Austria Wien hiába verte ugyancsak két góllal a Riedet, a két csapat között megmaradt az egypontos különbség. A tavaly is győztes salzburgiak hatodszor foglalták el az osztrák labdarúgás trónját.