Atlético Madrid-Fulham 2-1

Diego Forlán két góljával az Atlético Madrid 2-1-re legyőzte a Fulhamet a labdarúgó Európa Liga döntőjében.
Európa Liga, döntő:

Atlético Madrid (spanyol)-Fulham (angol) 2-1, h.u.

Hamburg, HSH-Nordbank-Arena. Vezeti: Rizzoli (olasz)

Gól: Forlán (32., 116.), ill. Davies (37.)

Sárga lap: Hangeland (63.), ill. Salvio (107.), Perea (114.)

Atlético Madrid: De Gea – Ujfalusi, Perea, Alvaro Domínguez, Antonio López – Paulo Assuncao, Raúl García – Reyes (Salvio, 78.), Simao (Jurado, 68.) – Forlán, Agüero

Fulham: Schwarzer – Baird, Hughes, Hangeland, Konchesky – Duff (Nevland, 84.), Etuhu, Murphy, Davies – Gera – Zamora (Demsey, 55.)

Az Atlético Madrid-Fulham mérkőzést a döntőt közvetítő Story TV jóvoltából – várhatóan – csütörtök reggeltől teljes egészében megtekintik a honlapunkon.

123. perc: vége a mérkőzésnek, az Atlético Madrid az Európa Liga győztese.

122. perc: Gera lesen kapta a labdát, amit a kapu mellé lőtt. Végül is mindegy…

119. perc: Murphy helyett Greening, Agüero helyett Valera a pályán.

116. perc: Agüero baloldali beadása után Forlán közelről a bal alsó sarokba helyezett, a labda az egyik védőt, jelesül Hangelandot is érintette (2-1).

114. perc: Perea kapott sárga lapot, e tekintetben 2-1 az Atléticónak.

113. perc: Nevland jól vette át a labdát, de a lövése gyatra volt.

111. perc: Forlán 15 méterről, kapásból a bal felső sarok mellé lőtt.

108. perc: De Gea nagyon rosszul mozdult ki egy szabadrúgásnál, de megúszta…

107. perc: Rizzoli a meccsen másodszor nyúlt a zsebébe – Salviónak villant a sárga.

106. perc: némi pihenő után folytatódik a hosszabbítás.

105. perc: Agüero nagy helyzetben, két lépésről csak az oldalhálót zörgette meg.

105. perc: Konchesky 10 méterre a kaputól útját állta Agüero ígéretes lövésének.

101. perc: Forlán próbálkozásánál Schwarzernek bravúrt kellett bemutatnia.

100. perc: Davies távoli szabadrúgása sorfalon halt el – de legalább megpróbálta.

96. perc: Nevland kapott jó labdát, de egy védővel a nyakán nem tudott kapura lőni.

Atlético Madrid-Fulham 2-1 1

Sportszerű a meccs, a sárga lap csupán egyszer villant.

93. perc: Davies lódult meg a bal oldalon, de ellenfélhez passzolt.

92. perc: Salvio lövése a kapu mögött ülőkre jelentett veszélyt.

91. perc: megkezdődött a hosszabbítás.

90+2. perc: Rizzolia sípolt, a hosszabbításra marad a döntés.

90+2. perc: Agüero esett el a 16-on belül, de nincs büntető.

Még nem volt lesen madridi játékos, ellenben angolnak 9 alkalommal lengett a zászló.

88. perc: Murphy szabadrúgása levágódott a sorfalról.

85. perc: Raúl García lövése nem volt valami veszélyes.

Gera nem lazsálja el a meccset, az biztos – 10837 métert tett meg a 85. percig.

84. perc: Duffot váltó Nevland beállása után Gera a bal oldalra került.

A kaput eltaláló lövéseket tekintve 8-3-ra vezet az Atlético.

80. perc: egy szöglet után Ujfalusi 16 méterről kapu fölé vágta a labdát.

78. perc: Reyes számára véget ért a meccs, Salvio állt be helyette.

75. perc: Agüero szabadrúgását Schwarzer magabiztosan védte.

Gera 9338 megtett méternél tart, ennyit futott, kocogott, sétált eddig a pályán.

70. perc: Gera akrobatikus mozdulattal próbált kapura lőni, de nem találta el a labdát.

68. perc: Simao helyén Jurado játszik a továbbiakban.

68. perc: Duff távoli lövése nyomán a labda két méterrel ment el a bal kapufa mellett.

67. perc: Forlán tört kapura, de az előtte álló védőbe püfölte a labdát.

63. perc: Hangeland kapta a mérkőzés első sárga lapját.

A Fulham először játszik valamelyik európai kupasorozat döntőjében. Az Atlético a BEK-ben egyszer, a már megszűnt KEK-ben pedig háromszor is eljutott a döntőig, de az utolsó akadályt csak egyszer tudta átugrani: 1962-ben, a KEK-ben ért fel a csúcsra.

59. perc: a gólszerző Davies kapáslövését bravúrral védte De Gea.

55. perc: a sérüléssel bajlódó Zamora helyett Demsey folytatja.

54. perc: Antonio López 19 méterről a jobb kapufa mellé durrantott.

52. perc: Murphy indítása után Gera törhetett kapura, de hosszan vette át a labdát, így a spanyolok hálóőre menteni tudott előle. A magyar véletlenül fejbe rúgta De Geát.

50. perc: Gera trükközött a 16-oson belül, de nem került lövőhelyzetbe.

Gera az első félidőben 6306 métert futott, e tekintetben csapata legjobbja volt.

46. perc: újra játékban a labda, elkezdődött a második félidő.

Gera Zoltán a döntőig hat gólt szerzett, emellett három gólpassza is volt.

45. perc: Rizzoli játékvezető véget vetett az első félidőnek.

45. perc: Forlán a jobb alsó sarkot vette célba, Schwarzer szögletre mentett.

Fölénybe kerültek a spanyolok, sorra rugdossák a szögleteket.

39. perc: örülhetnek a Fulham kapuja mögött ülők, most Reyes rúgta oda a labdát.

37. perc: Gera beadása után Paulo Assuncao fejéről került a labda Davies elé, aki az öt és feles baloldali csücskéről kapásból a rövid alsó sarokba lőtt (1-1).

34. perc: megjött Agüero lövőkedve, Schwarzer azonban vetődve védett.

32. perc: vezet az Atlético Madrid! Agüero 16 méterről nem találta el jól a labdát, így lett az jó Diego Forlánnak, aki 8 méterről a jobb alsó sarokba belsőzött (1-0).

Egy kis statisztika: lövések 6-3, ebből kapura 3-1 – az Atlético javára.

25. perc: Agüero cselezgetett a bal oldalon, de a beadása már nem volt sikeres.

23. perc: Forlán kísérletezett 23 méterről, de a lelátóra küldte a labdát…

Csapkodó a játék, nagyon sok a hiba, a rossz passz – állapította meg a Story TV szakkommentátora, Dárdai Pál, aki szerint a Fulhamnek van keresnivalója.

20. perc: Davies lövésénél résen volt De Gea, a spanyolok kapusa.

Az UEFA statisztikája szerint a Fulham 56 százalékban birtokolja a labdát.

17. perc: Gera 17 méterről kapásból próbálkozott, méterekkel lőtt a léc fölé.

16. perc: Reyes szabadrúgásból a bal felső sarkot vette célba, Schwarzer védett.

12. perc: Forlán kapott labdát a 16-on belül, 11 méterről, balról a bal kapufát találta el.

9. perc: Gera pöckölte Zamorához a labdát, az angol csatár a bal oldalon betört büntetőterületre, majd a bal kapufa kapu mellé lőtt – igaz, mindezt lesről tette.

7. perc: Raúl García távoli lövése után szögletre pattant a labda.

A spanyol és a angol csapat korábban még sohasem találkozott egymással. Nos, a találkozó legelején mindkét fél nagyon idegesnek tűnik az első randevún”.

3. perc: Gera nem túl erős lövését blokkolta az egyik védő.

1. perc: Gera Zoltánék kezdték a mérkőzést.

A hamburgiak vélhetően nem a Fulhamnek szorítanak, miután a város csapatát éppen Gera Zoltánék búcsúztatták a sorozat elődöntőjében – a magyar támadó góljával.

Látványos műsor vezeti fel a döntőt a hamburgi stadion gyepén. Lassan azonban a játékosok veszik birtokba a játékteret, már mozgolódnak az öltözőfolyóson.