Továbbra is élen a Barca – videó

Semmi sem dőlt el, a döntés az utolsó fordulóra maradt a spanyol bajnokságban. A Barcelona korán kezdett ünnepelni Sevillában, míg a Real a végeredmény ellenére nehezen verte a tíz emberrel is remekül küzdő Bilbaót.

A Sánchez Pizjuán stadionban a BL-helyét megtartani igyekvő Sevillának is volt veszíteni valója, s a nagy tét a katalánokat fogta meg kevésbé. A címvédő már az elejétől támadólag lépett fel, s a gránátvörös-kékek nem sokkal a kezdés után előnybe kerültek. Maxwell szabadrúgása után Messi mellel megszelídítette a labdát, majd esélyt sem hagyott Palopnak.

Két kimaradt hazai (fél)helyzet után növelte előnyét a vendégcsapat: a sevillaiak egy csere után még nem rendeződtek formációba, Xavi ezt kihasználva a védők mögé lépő Krkichez játszott, aki nem hibázott. A kétgólos előny tudatában a Barcelona hátrébb húzódott, a Sevilla viszont nem igazán tudott mit kezdeni ezzel az előnnyel. Félidőig nem változott a helyzet, szünet után viszont folytatódott a hazai – kissé nyögvenyelős – fölény. Sőt, Konko második sárgája után megfogyatkozott a hazai együttes, s ezt kihasználva a Guardiola-csapat a 62. percben háromgólosra növelte a fórt: Messi lövésébe beleléptek a hazaiak, a labda Pedro elé került, s a fiatal támadó megszerezte a harmadikat.

Sevilla-Barcelona – összefoglaló:

A címvédő ekkor talán túlságosan is megnyugodott, s a hajrában a Sevilla alaposan megbüntette. Egy mélységi indítás meglepte Puyolt (a védő mellett ellépő Kanoute szépített), majd két perccel később már csak egy volt közte – Zokora gyorsan elvégzett szabadrúgása után Luis Fabiano is bevette Valdes kapuját. Az utolsó percekben Pique ellökte a tizenhatoson belül meglógó Kanoutét (a játékvezető nem ítélt büntetőt), majd egy Pedro-helyzet is kimaradt; az eredmény nem változott, a Barca megőrizte egypontos fórját.

Madridban ugyanis a Real – annak ellenére, hogy a a 70. percig csak 1-1-re állt a találkozó nagy részében tíz emberrel küzdő Bilbao ellen -, a hajrában felőrölte a vendégek ellenállását. A meccs kulcsmomentuma a 20. perc eseménysora volt: Higuain távoli lövésébe Amorebieta kézzel beleért, Muniz Fernandez játékvezető kiállította a játékost, egyben büntetőt ítélt a madridiaknak – Cristiano Ronaldo értékesítette a tizenegyest.

Viszont az első félidő hajrájában Fran Yeste három madridi védőt is megbolondítva egyenlített, s onnantól – a Barca-eredmény tudatában – nagyon sürgős lett a fővárosiaknak. A baszkok sokáig tudták tartani az eredményt, a mérkőzés végére ellenben elfáradtak, s ezt a Real kiválóan kihasználta. Higuain gólja után Ramos, Benzema és Marcelo is betalált, fölényessé téve a sikert.

Real Madrid-Bilbao – összefoglaló:

Az utolsó, 38. fordulóban a Real Madrid az alsóházi Málaga stadionjában próbálja meg ledolgozni egypontos hátrányát, a Barcelona pedig a tabellán utolsó előtti Valladolidot fogadja jövő vasárnap. Vadócz Krisztián gólja ellenére az Osasuna kikapott az Espanyol otthonában.

primera división, 37. forduló

Sevilla-Barcelona 2-3 (0-2)
Ramón Sánchez Pizjuán, 45 ezer néző. Vezette: Undiano Mallenco
Gól: Messi (5.), Krkic (29.), Pedro (62.), illetve Kanouté (69.), Luis Fabiano (71.)
Kiállítva: Konko (55.)
Sevilla: Palop – Konko, Fazio (Squillaci, 27.), Escudé, Adriano (Lolo, 67.) – Jesús Navas, Zokora, Renato (Stankevicius, 61.), Capel – Luis Fabiano, Kanouté.
Barcelona: Víctor Valdés – Dani Alves, Puyol, Piqué, Maxwell (Abidal, 65.) – Busquets, Xavi (Yaya Touré, 87.), Keita – Pedro, Messi, Bojan (Jeffren, 91.).

Real Madrid-Bilbao 5-1 (1-1)
Santiago Bernabéu, 79 ezer néző. Vezette: Muñiz Fernández
Gól: C. Ronaldo (21., 11-esből), Higuain (73.), Ramos (79.), Benzema (81.), Marcelo (88.), illetve Yeste (39.)
Kiállítva: Amorebieta (20.)
Real: Iker Casillas – Arbeloa, Sergio Ramos, Raúl Albiol, Marcelo – Gago (Kaká, 46.), Xabi Alonso, Granero (Benzema, 66.) – Guti – C.Ronaldo, Higuaín (M. Diarra, 82.).
Bilbao: Iraizoz – Iraola, San José, Amorebieta, Koikili – Gurpegui, Javi Martínez, Iturraspe, Yeste (Gabilondo, 64.), De Marcos (Susaeta, 53.) – Toquero (Llorente, 73.).

Deportivo-Mallorca 1-0 (0-0)
Gól: Riki (68.)

Espanyol-Osasuna 2-1 (0-1)
Gól: Forlin (49.), Osvaldo (51.), illetve Vadócz (5.)

Getafe-Málaga 2-1 (1-0)
Gól: Soldado (26.), Pedro Leon (56.), illetve Fernando (91.)

Gijón-Atlético 1-1 (0-0)
Gól: De las Cuevas (57.), illetve Ibrahima (71.)

Tenerife-Almería 2-2 (1-1)
Gól: Beltran (14.), Nino (93.), illetve Piatti (17.), Crusat (80.)

Valladolid-Santander 2-1 (0-1)
Gól: Baraja (56.), Nauzet (78. – 11-esből), illetve Christian (28.)
Kiállítva: Fernandez (82.), illetve Moraton (86.)

Villarreal-Valencia 2-0 (2-0)
Gól: Rossi (10.), Llorente (18.)
Kiállítva: Llorente (Villarreal, 72.), Capdevila (Villarreal, 73.)

Xerez-Zaragoza 3-2 (1-0)
Gól: Francis (22.), Michel (68.), Carlos Calvo (74.), illetve Ander (66.), Gabi (76.)
Kiállítva: Contini (Zaragoza, 90.)

Az élcsoport:
1. Barcelona 96 pont, 2. Real Madrid 95, 3. Valencia 68, 4. Sevilla 60, 5. Mallorca 59, 6. Getafe 55 (55-48), 7. Villarreal 55 (55-54),… 16. Valladolid 36 (37-58), 17. Malaga 36 (41-47), 18. Tenerife 36 (40-73), 19. Santander 36 (40-59), 20. Xerez 33 (37-65)