Koman betalált, nem hirdettek bajnokot

Az Inter és az üldöző Roma is csak kínkeservesen tudta le a 37. fordulót. Folytatódott a Juventus vesszőfutása, a Sampdoria értékes pontot szerzett Palermóban. Kiesett az Atalanta. Videó.

A 37. forduló egyik nagy kérdése az volt, hogy az Inter-Roma kettősből botlik-e valamelyik? A hétközi kupadöntőben botrányos körülményeket teremtő két együttes közül úgy tűnt, a Sneijdert és Lúciót nélkülöző milánói tudja le könnyebben a kötelezőt.

A Giuseppe Meazza stadionban az első félidő után már 3-1-re vezetett a bajnok. Motta és Scardina összecsapása után a brazilról honfitársa, Julio Cesar kapujába pattant a labda, a címvédő azonban egy hasonló szituáció után egyenlített – Eto’o beadása után Mantovani is a saját kapujába továbbított. A hajrában aztán Maicon beadása után Cambiasso szerzett vezetést, majd Eto’o labdájával kiugró Milito növelte a különbséget. A támadó gólja különösen szépre sikerült, előbb egy lövő csellel mindenkit átvert, majd átemelt Sorrentinón.

Inter-Chievo – Milito gólja:

Szünet után Maicon Balotellit is megajándékozta egy „kihagyhatatlannal”, s ekkor úgy tűnt, leül a meccs. Nem így történt. A veronaiak feljöttek, Marcolini szabadrúgása után Granoche szépített, negyedórával később pedig Sergio Pellisier is betalált. 4-3 után az Inter eszmélt, előbb Zanetti majd Eto’o is veszélyeztetett, a Chievo erejét felemésztette a felzárkózás.

Rómában a hazai együttes bő 70 percig hiába nyüstölte a Cagliarit (a fővárosiaktól Totti, Motta és Riise is kapufát lőtt), a szárdok ellenálltak, sőt, a 73. percben Lazzari szabadrúgásból vezetést szerzett a vendégeknek. A 77. percben a pazarul játszó Menez labdáját Totti méterekről az égbe lőtte, ám két perccel később a csapatkapitány törlesztett – előbb beforgatta Astorit, majd laposan a kapuba lőtt. Ezzel még nem volt vége. Nem sokkal később a Biondini kezezése miatt megítélt büntetőt Totti váltotta gólra, ezzel az utolsó fordulóra halasztotta a nagy kérdést: ki lesz az olasz bajnok?

Palermóban a hazaiak a Sampdoriát igyekeztek legyűrni. A tét nem volt kicsi, hisz a genovaiak és a szicíliaiak a negyedik – BL-indulást jelentő – helyért vetélkedtek. A vendégek jöttek ki jobban a vasárnapi történésekből, hisz Pazzini (a csatár a Mannini elleni fault miatt megítélt büntetőt értékesítette) vezető találatára Milito szintén tizenegyesből válaszolt. Az eredmény nem változott, így a kétpontos előnyben lévő Sampnak legalább akkora az esélye a BL-szereplésre, mint az Internek a bajnoki címre.

Juventus-Parma – gólok:

Folytatódott a Juventus vesszőfutása, a torinóiakat ezúttal az újonc Parma leckéztette meg. Az Udinese és a Bari gólgazdag találkozón osztozott meg a pontokon. A kezdőként pályára lépő Koman Vladimir remekelt a friuliak ellen, több távoli lövése mellett az első félidőben Donati passza után betalált. A magyar nem játszotta végig a találkozót, a 63. percben Almiron váltotta.

serie a, 37. forduló

Inter-Chievo 4-3 (3-1)
Giuseppe Meazza, 55 ezer néző. Vezette: Banti
Gól: Mantovani (öngól, 13.), Cambiasso (34.), Milito (39.), Balotelli (52.), illetve T. Motta (öngól, 12.), Granoche (60.), Pellissier (75.)
Inter: Julio Cesar – Maicon, Materazzi, Samuel, J. Zanetti – Cambiasso, T. Motta (Muntari, 56.) – Eto’o, Sztankovics, Balotelli (Pandev, 64.) – Milito (Mariga, 90.)
Chievo: Sorrentino – Sardo, N. Frey, Scardina (Ariatti, 75.), Mantovani – Jokic – Luciano, Rigoni (Bentivoglio, 46.), Marcolini – Pellissier, Granoche (Abbruscato, 62.)

Roma-Cagliari 2-1 (0-0)
Olimpico, 40 ezer néző. Vezette: Bergonzi
Gól: Totti (79., 83. – a másodikat 11-esből), illetve Lazzari (73.)
Roma: Julio Sergio – M. Motta (Cerci, 77.), Burdisso, Juan, Riise – De Rossi , Pizarro, Perrotta – Menez (Julio Baptista, 80.) – Toni (Taddei, 59.), Totti
Cagliari: Marchetti (Lupatelli, 46.) – Dessena, Canini, Astori, Agostini – Biondini, D. Conti, Nainggolan – Cossu (Lazzari, 53.) – Matri, Jeda (Nené, 61.)

Genoa-Milan 1-0 (0-0)
Gól: Sculli (57.)

Juventus-Parma 2-3 (1-2)
Gól: Del Piero (16.), Iaquinta (90.), illetve Lanzafame (20., 40.), Biabiany (84.)

Udinese-Bari 3-3 (2-2)
Gól: Di Natale (21., 63.), Pepe (26.), illetve Barreto (18.), Koman (39.), Almiron (90.)

Bologna-Catania 1-1 (1-0)
Gól: Di Vaio (15.), illetve Lopez (51.)

Fiorentina-Siena 1-1 (1-1)
Gól: Marchionni (15.), illetve Vergassola (3.)

Livorno-Lazio 1-2 (1-2)
Gól: Lucarelli (34.), illetve Rocchi (13.), Brocchi (43.)

Napoli-Atalanta 2-0 (1-0)
Gól: Quagliarelli (43., 83.)

Palermo-Sampdoria 1-1 (0-0)
Gól: Miccoli (68.,11-esből), illetve Pazzini (54., 11-esből)

Az élcsoport:
1. Inter 79 pont, 2. Roma 77, 3. Milan 67, 4. Sampdoria 64, 5. Palermo 62, 6. Napoli 59, 7. Juventus 55, 8. Genoa 51, 9. Parma 49, 10. Fiorentina 47 (48-45), 11. Bari 47 (47-49),… 17. Bologna 41, 18. Atalanta 35, 19. Siena 31, 20.Livorno 29