Ismét Ronaldo volt a vezér

A madridi portugál illetve Iker Casillas remek teljesítményének köszönhetően a Real életben tartotta bajnoki esélyeit. A fővárosiak két fordulóval a vége előtt egy ponttal vannak lemaradva a címvédő Barcelona mögött. Videó.

A Barcelona keddi győzelme – a katalánok 4-1-re verték a Tenerifét – azt jelentette, hogy a Real Madridnak is nyernie kellett Mallorcán. A BL-be igyekvő szigeti csapat azonban 15 perc elteltével előnybe került: szöglet után Victor lecsúszott lövése épp jó lett Aduriznak, s a támadó közelről legyőzte Iker Casillast.

A Real támadásokkal válaszolt, ám Higuain még hibázott. Nem úgy a fővárosiakat egy ideje a hátán cipelő Cristiano Ronaldo, aki Sergio Ramos pazar átadásával faképnél hagyta a védőket, és Aouate kapujába helyezett. Az egyenlítés azonban a Mallorcát paprikázta fel, s Casillas több bravúrjára is szükség volt, hogy a szünetig 1-1 maradjon az eredmény. Aduriz akár kettőt is szerezhetett volna, míg Borja Valero közelről harcolhatta volna ki az előnyt – a kapus nyert.

A madridiak részéről Ronaldo igyekezett a legjobban, s az örökmozgó portugál az 56. percben már a vendégeket helyezte előnybe – Ramos parádés kiugratása után mellel megszelídítette a labdát, majd a sarokba helyezett. Szűk negyedóra elteltével a legdrágább madridi már háromnál járt – egyben eldöntötte a találkozót. Antonio Nunes rosszul szabadított fel, s Ronaldo egy szép mozdulattal ismét becsapta Aouatét.

Mallorca-Real Madrid – összefoglaló:

A hajrában még a Guti passzát gólra váltó Higuain is betalált, s bár a találkozó első félidejében a Real alárendelt szerepet játszott, zseniális játékosának köszönhetően végül győzelemmel tudta le a Palma de Mallorca-i kirándulást.

A Vadócz Krisztiánt is foglalkoztató Osasuna hazai pályán magabiztosan nyert a Deportivo La Coruna ellen. A magyar középpályás a 73. percben csereként lépett pályára.

primera división, 36. forduló

Mallorca-Real Madrid 1-4 (1-1)
Son Moix, 20 790 néző. Vezette: Clos Gomez
Gól: Aduriz (16.), illetve Cristiano Ronaldo (26., 57., 72.), Higuain (82.)
Mallorca: Aouate – Josemi, Nunes, Ruben Gonzalez, Ayoze – Marti (Mario Suarez, 60.) – Julio Alvarez, Borja Valero, Castro – Aduriz (Webo, 78.), Victor (A. Keita, 60.)
Real: Casillas – Sergio Ramos, Garay, Raul Albiol, Arbeloa – Gago, Xabi Alonso, Granero (M. Diarra, 75.) – Kaka (Guti, 59.) – Higuain, Cristiano Ronaldo (Benzema, 83.)

Santander-Sevilla 1-5 (0-2)
Gól: Tchite (61.), illetve Negredo (3., 89.), Kanoute (21.), Navas (46.), Capel (48.)
Kiállítva: Morris (78., Santander)

Atlético-Valladolid 3-1 (1-0)
Gól: Juanito (43.), Jurado (67.), Forlán (73.), illetve Sesma (78.)

Zaragoza-Espanyol 1-0 (0-0)
Gól: Colunga (78., 11-esből)
Kiállítva: Pareja (77., Zaragoza)

Osasuna-Deportivo 3-1 (3-1)
Gól: Camunas (11.), Pandiani (24.), Juanfran (32.), illetve Riki (15.)

Bilbao-Málaga 1-1 (1-1)
Gól: Toquero (4.), illetve Duda (19.)

Az élcsoport:
1. Barcelona 93 pont, 2. Real Madrid 92, 3. Valencia 68, 4. Sevilla 60, 5. Mallorca 59, 6. Getafe 52 (53-47), 7. Villarreal 52 (53-54), 8. Bilbao 51