Czinkék továbbjutottak

Czink Melinda a spanyol Arantxa Parra Santonja oldalán két szettben nyert egy német, osztrák duó ellen az estorili tenisztorna női párosversenyének első fordulójában.

Czinkék a negyeddöntőben a Vitalija Gyacsenko, Aurélie Vedy orosz, francia és a Jekatyerina Ivanova, Monica Niculescu orosz, román kettős párharcának győztesével találkoznak.

Párosban érdekelt még Szávay Ágnes a szlovák Magdalena Rybarikovával, ők várhatóan kedden kezdenek a szabadkártyával induló, hazai közönség előtt szereplő Magali de Lattre, Rita Esteves de Freitas duó ellen.

Egyesben az első helyen kiemelt Szávay 19 óra körül kezd a lett Anastasija Sevastovával az első körben; tét a 16 közé jutás. Czink várhatóan kedden rajtol egyéniben, az első körben a svájci Stefanie Vögele lesz az ellenfele.

Női torna, Estoril
Páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Czink, Parra Santonja (magyar, spanyol, 2.) – Klaschka, Klemenschits (német, osztrák) 7:5, 6:3