Magyarország-Szlovénia 1-4

A magyar válogatott 4-1-re kikapott a házigazda szlovénoktól a ljubljanai divízió I-es jégkorong-világbajnokság utolsó, feljutásról döntő mérkőzésén.

Divízió I-es vb, Ljubljana:
Gól:
Vas M. (9., ee.), ill. Ticar (1., 41., a második ee.), Kranjc (37., ee.), Mursak (54.)

III. HARMAD:

20. perc: vége a mérkőzésnek; maradunk a divízió I-ben.

19. perc: a szlovénoknál a korong, lélelekben már feladtuk…

17. perc: Ennaffati botja lövőhelyzetben tört ketté. Szerencsénk sincs.

15. perc: Horváth kapott fegyelmit (10 perc), miután bottal rávágott a plexire.

15. perc: emberelőnybe kerültünk, de lehet, hogy későn…

14. perc: Mursak lépett ki a bal oldalon, majd a bedobókör közepéről a rövid felső sarokba bombázott, ezzel alighanem eldőlt a feljutás sorsa… Sajnos… (1-4)

12. perc: gyors egymásutánban két helyzet a szlovén kapu előtt, de maradt az 1-3.

Nem tudunk igazán veszélyesek lenni, s már csak 10 perc van hátra.

9. perc: megsérült az egyik vonalbíró, de tudja folytatni.

7. perc: Hetényi nagyot védett egy közeli próbálkozásnál.

4. perc: lendületben a szlovének, többnyire náluk a korong.

1. perc: újabb gólt kaptunk emberhátrányban, ezzel 3-1-re vezet Szlovénia. Hetényiről kijött a korong, majd egyből jött a passz középre, s Ticar a kapu közepébe lőtt (1-3).

1. perc: ez a játékrész is Hetényi-bravúrral kezdődött.

II. HARMAD:

Szlovén szemszögből 14-3 a kapuralövések aránya a harmadban.

20. perc: hátrányban is volt helyzetünk, nem is kicsi, de kimaradt.

19. perc: „kamu” emberelőnyt kaptak ajándékba a hazaiak.

A bekapott góllal értelemszerűen letelt Fekete kiállítása.

17. perc: a sokadik emberfórjukat gólra váltotta a szlovén csapat: a védő Kranjc lövése nyomán Hetényit és a felső vasat is érintve vágódott hálóba a korong (1-2).

16. perc: Jeglic tisztán lőhetett, de Hetényiben elhalt a korong.

16. perc: Fekete jégbe döngölte Hebart, két perc lett a „jutalma”.

16. perc: Ennaffati (2+10 perc), illetve D. Rodman a büntetőpadon higgadhat le.

15. perc: Hetényinek szúrtak oda egyet a hazaiak, nem is hagytuk ezt szó nélkül, jó kis verekedés tört ki a magyar kapu előtt, nagy kupacban gyömöszölték egymást a felek.

14. perc: Vas János ült ki a büntetőpadra – magas bot miatt állították ki.

13. perc: Palkovics kapott remek passzt, de a bevetődő bekk megakadályozta a ziccert.

9. perc: egy ígéretes lövés és egy nagy helyzet az előnyünk mérlege.

7. perc: két percig emberelőnyben támadhatunk; Tavzelj a kiállított.

7. perc: Vas János lépett volna ki, s csak szabálytalanul tudták megállítani.

6. perc: letelt a kiállítás, Horváth visszakorcsolyázhatott.

6. perc: Hetényi hatalmas bravúrral védett egy közeli lövést.

4. perc: ismét emberelőnyben a szlovénok – ezúttal Horváth a büntetőpadon.

1. perc: átellenben Hocevarnak akadt dolga, de ő is állja a sarat.

1. perc: Hetényi bravúros védésével indult a második harmad.

I. HARMAD:

20. perc: nagyobb gond nélkül úsztuk meg a harmadik szlovén előnyt.

20. perc: Peterdi lódult meg a bal oldalon, Hocevar azonban lestoppolta a korongot.

18. perc: mostantól több mint egy percig a hazaiak vannak többen a jégen.

18. perc: annyi az emberfórnak, miután Széliget kizavarták a bírók.

16. perc: Pavlin kiült – először próbálkozhatunk emberelőnyben.

15. perc: nagy az iram, kiegyenlített, izgalmas a találkozó.

13. perc: Hocevar gyors egymásutánban két bravúrt mutatott be.

12. perc: sikerült kibekkelnünk Palkovics kétperces kiállítását.

9. perc: azonnal jöhetett volna a második magyar gól, de Hocevar jól nyújtózkodott.

Hivatalosan Vassnak adták a gólt – végül is mindegy.

9. perc: öt a négyben sikerült egyenlítenünk! Sille a baloldali bedobókör tetejéről lőtt a bal alsó sarokba. A pakk talán Vas Mártont is érintette, ez csaphatta be a kapust (1-1).

7. perc: Nagy Gergő a büntetőpadon, emberelőnyben a hazaiak.

5. perc: fölényben a szlovénok, de nagy helyzetet nem tudnak kialakítani.

2. perc: meg van az első magyar kísérlet, de védett a kapus, Hocevar.

Ezt megelőzően múlt szombaton, a koreaiak elleni nyitómeccsen kaptunk utoljára gólt.

1. perc: Hetényi a ketrec mögött igyekezett tisztázni, nem jött össze neki, Ticarnak pedig nem okozott gondot az üres kapuba lőni a visszapasszolt korongot (0-1).

1. perc: Urbast máris ápolni kell, miután nekiment a cserepad ajtajának.

1. perc: két gyors lövéssel kezdtek a hazaiak, de Hetényi résen volt.

1. perc: elkezdődött a sorsdöntő mérkőzés.

Az már korábban eldőlt, hogy ebből az osztályból a horvátok esnek ki, és jövőre a harmadik vonalban, azaz a divízió II-ben folytatják. A harmadik helyen lengyel válogatott végzett, miután a pénteki zárófordulóban legyőzte a brit csapatot.