A Samp nyerte a genovai derbit – videó

A Sampdoria Cassano góljával legyőzte a Genoát, s ezzel pontszámban befogta a negyedik helyen lévő Palermót.

A BL-indulást jelentő helyre pályázó Sampdoria kiváló rajtot vett a Derby della Lanternán. A „hazaiak” gyorsan berendezkedtek a Genoa térfelén, a 4. percben Gastaldello fejjel, ezt követően Guberti kapáslövéssel veszélyeztette Scarpi kapuját.

A 23. percben vezetést szerzett a Samp. Egy jobboldali szabadrúgás után Lucchini fejjel emelt az ötös jobb sarkára, s a védőjét megelőző Cassano a hálóba stukkolta a labdát. A másik oldalon Palladino távoli lövéssel válaszolt, miközben a Sampdoria visszább húzódva inkább a védekezéssel foglalkozott. Sculli lövése ennek ellenére a hálóban táncolt, ám Tagliavento les miatt érvénytelenítette a találatot.

Sampdoria-Genoa – összefoglaló:

Szünet után mindent megpróbált a középpályán fölényt kiharcoló, s a kisebb sérülést összeszedő Cassano cseréjéből profitáló Genoa. Mesto, majd Sculli is ígéretes helyzetbe került, ám a Zauri vezette védelem kitartott – a Doria megnyerte a derbit, s ezzel igencsak jó pozícióból várhatja a folytatást.

serie a, 33. forduló

Sampdoria-Genoa 1-0 (1-0)
Luigi Ferraris (Marassi), 35 ezer néző. Vezette:
Tagliavento
Gól: Cassano (23.)
Sampdoria: Storari – Zauri, Gastaldello, Lucchini, Ziegler – Semioli, Poli (Tissone, 64.), Palombo, Guberti (Mannini, 54.) – Cassano (Scsepovics, 58.), Pazzini.
Genoa: Scarpi – Papasztatopulosz, Bocchetti, Moretti (Zapater, 59.) – Mesto, Rossi (Dainelli, 83.), Milanetto, Criscito – Palacio, Sculli, Palladino (Acquafresca, 51.).

Az élcsoport:
1. Roma 68 pont, 2. Inter 67, 3. Milan 64, 4. Palermo 54 (15 győzelem, 49-41), 5. Sampdoria 54 (15, 41-38), 6. Juventus 51, 7. Napoli 49