Kikapott a Valencia – videó

A Primera División 31. fordulójában a Valencia Mallorcán szenvedett vereséget, az Atléticót Barcelonában elfenekelte az Espanyol.

A hétközi Európa Liga spanyol negyeddöntőjének mindkét résztvevője vereséggel zárta a vasárnapi bajnoki fordulót – a nemzetközi porondtól is búcsúzó Valencia Mallorcán kapott ki 3-2-re.

Az európai porondra vágyó hazaiak már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, s noha a vendégek Alba találatával már a szünet után szépítettek, Fernandes öngóljával ismét kétgólosra hízott a Mallorca előnye.

A hajrában Zsigics vezérletével feltámadt a Valencia, a szerb kiválóan húzott magára három védőt, s miután önzetlenül Hernandezhez passzolt, a középpályás szépített. Két perccel a hivatalos játékidő vége előtt az utolsó hazai gólnál hibázó Fernandes csúnyán felrúgta Adurizt, ezzel odalett a remény – a Mallorca összességében megérdemelten tartotta otthon a pontokat.

Mallorca-Valencia – összefoglaló:

Vadócz Krisztián csapata, az Osasuna 2-0-ra nyert a vendég Zaragoza ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság vasárnapi mérkőzésén. A magyar válogatott játékos a 79. percben lépett pályára és 11 perccel később megszerezte csapata második gólját.

primera división, 31. forduló

Mallorca-Valencia 3-2 (2-0)
Ono Estadi, 14 ezer néző. Vezette: Rubinos Pérez
Gól: Castro (7.), Webo (22.), Fernandes (63., öngól), illetve Alba (47.), Hernandez (86.)
Kiállítva: Fernandes (88.)
Mallorca: Aouate – Mattioni, Rubén, Nunes, Ayoze – Varela (Josemi, 86.), Borja Valero, Martí, Castro – Webó (Mario Suárez, 78.), Aduriz (Víctor Casadesús, 91.)
Valencia: César – Alexis, Maduro (Albelda, 23.), David Navarro, Alba – Hernández, Banega (Silva, 75.), Fernándes, Mata – Domínguez (Vicente, 57.), Zsigics.

Espanyol-Atlético 3-0 (0-0)
Gól: Ruiz (47.), Osvaldo (67.), Alonso (92.)
Kiállítva: Ujfalusi (Atlético Madrid, 85.)

Bilbao-Almería 1-1 (1-0)
Gól: Riki (1.), illetve Moral (83.)

Deportivo-Santander 4-1 (2-0)
Gól: J. Martinez (13., 49.), Gabilondo (32.), F. Llorente (51.), illetve Piatti (71.)

Osasuna-Zaragoza 2-0 (1-0)
Gól: Aranda (2.), Vadócz (90.)
Kiállítva: Rúper (85., Osasuna)

Az élcsoport:
1. Barcelona 80 pont, 2. Real Madrid 77, 3. Valencia 56, 4. Sevilla 51 (45-36), 5. Mallorca 51 (49-36), 6. Bilbao 48, 7. Villarreal 46, 8. Getafe 44, 9. Deportivo 43
A Sevilla és a Mallorca között az egymás elleni eredmény rangsorol.